Bdt, "Pygmalion - Bir Kadın Yarattım" Oyununun Prömiyerini Yapacak - Son Dakika

Bdt, "Pygmalion - Bir Kadın Yarattım" Oyununun Prömiyerini Yapacak

03.03.2014 15:18
Bdt, "Pygmalion - Bir Kadın Yarattım" Oyununun Prömiyerini Yapacak

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), yarın "Pygmalion Bir Kadın Yarattım" adlı oyunun prömiyerini yapacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), yarın "Pygmalion - Bir Kadın Yarattım" adlı oyunun prömiyerini yapacak.

George Bernard Shaw'ın yazdığı, Sevgi Sanlı'nın Türkçeye çevirdiği ve Sibel Özer Chulliat'ın yönettiği "Pygmalion - Bir Kadın Yarattım" oyununun dekor tasarımını Ali Cem Köroğlu, kostüm tasarımını Bengisu Mükiyen, ışık tasarımını da Aslı Atasoy yapıyor.

Bursa Devlet Tiyatrosunun usta oyuncuları Kemal Okur, Berrin Kulya Balkanlar ve Taner Turan'ın da aralarında bulunduğu 30 kişinin rol aldığı oyunda, sahte ile hakikati birbirinden ayırmanın her zaman siyah ile beyazın farkını bir bakışta kavramak kadar kolay olmadığı anlatılıyor. "Bir insana yaşamını değiştirmesi, güzelleştirmesi, yeni ve değerli anlamlar katması için el uzatabilmek gerçekten mümkün müdür" sorusuna cevap aranan oyunda, buna cesaret eden birinin ne gibi sürprizlerle karşılaşacağı gözler önüne seriliyor.

Prömiyeri, Ahmet Vefik Paşa Sahnesi'nde yarın saat 20.00'de gerçekleştirilecek oyun, 5, 6, 25, 26 ve 27 Mart'ta saat 20.00'den itibaren izleyicilerin beğenisine sunulacak. - Bursa

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bdt, 'Pygmalion - Bir Kadın Yarattım' Oyununun Prömiyerini Yapacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement