"Bi Dünya Yeşil" Büyüyor - Son Dakika

"Bi Dünya Yeşil" Büyüyor

15.02.2012 14:55
"Bi Dünya Yeşil" Büyüyor

Şehitkamil Belediyesi'nin Gaziantep'in yarınlarına güzel bir miras bırakmak için başlattığı; "Bi Dünya Yeşil" projesi kapsamında dikilen fidanlar yeşermeye devam ediyor.

Şehitkamil Belediyesi'nin Gaziantep'in yarınlarına güzel bir miras bırakmak için başlattığı; "Bi Dünya Yeşil" projesi kapsamında dikilen fidanlar yeşermeye devam ediyor.

2010 yılında hayata geçirilen ve şuana kadar dördüncü etabı tamamlanarak, 273 bin metrekare alana 26 bin fidanı toprakla buluşturan Şehitkamil Belediyesi, beşinci etap hazırlıklarını sürdürüyor. 2010 yılında başlatılan ve Mart-Ekim aylarında olmak üzere yılda iki defa uygulanan "Bi Dünya Yeşil" ağaç dikme kampanyası dahilinde dikilen fidanlar yeşermeye devam ediyor. Fidan dikiminin ardından can suyunu ve etrafına tel örgüler çevirerek belli bir süre korumaya alan Şehitkamil Belediyesi bu sayede yarınlarımız olan gençlere güzel bir yeşil alan hazırlıyor.

1. Etabı Beylerbeyi Araban yolu üzerinde 87 bin metrekare alana 9 bin fidan dikimiyle başlanan bu anlamlı projenin ikincisi ise Beylerbeyi 1. Etap ile 2. Etap arasındaki alanda, 77 bin metrekare üzerine 7 bin fidan dikimiyle devam etti. 2011 yılı içerisinde Dülük mesire alanı yanında ve içerisinde yapılan programda 109 bin metrekare alana 10 bin fidan daha diken Şehitkamil Belediyesi yılda iki defa uygulamış olduğu proje ile her kesimden vatandaşın ağaç dikme alışkanlığına sahip olmasını sağlıyor.

Yeşil alan çalışmalarını sadece çimlendirmeden ibaret tutmadıklarını vurgulayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Belediyecilik anlayışına, yeni bir soluk getirmek ve yarınlarımıza güzel bir miras bırakmak için bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Güzel yarınlar ve yaşanabilir bir Şehitkamil için yeşile her zaman önem veriyoruz. Bildiğiniz gibi Gaziantep'te kendiliğinden oluşmuş ormanlar yok. Dülük, Burç ve Erikçe Ormanları atalarımız tarafından oluşturulan alanlardır. Bizler bu ormanların havasını soluyoruz, gölgelerinden yaralanıyoruz ve bu alanlarda ailecek piknik yapıyoruz. İşte bizim de hep beraber kurduğumuz bu ormanlar yarınlarda çocuklarımıza ev sahipliği yapacak. Onlar için oksijen üretecek, gelecek nesiller bu ağaçların altında piknik yapacak. Ormanlara sahip çıkmanın yanı sıra üzerine bir şeyler ilave etmemiz gerektiğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

- GAZİANTEP

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Nurdağı'nda depremzede esnaf için 'çelikten çarşı' yapılıyor Nurdağı'nda depremzede esnaf için 'çelikten çarşı' yapılıyor Büyükşehir, Gaziantep'te iftar çadırları kurdu Büyükşehir, Gaziantep'te iftar çadırları kurdu Depremzede öğrenciler hayallerinden vazgeçmiyor Depremzede öğrenciler hayallerinden vazgeçmiyor

Son Dakika Yerel 'Bi Dünya Yeşil' Büyüyor - Son Dakika


Advertisement