Bilecik'in Osmaneli ilçesinde içme suyu sorunu çözülüyor - Son Dakika
Yerel

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde içme suyu sorunu çözülüyor

Bilecik\'in Osmaneli ilçesinde içme suyu sorunu çözülüyor

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde yaşanan içme suyu sorunu, yeni keşfedilen kaynaklarla çözülmeye çalışılıyor. Belediye Başkanı Bekir Torun, projenin hayata geçmesi için İller Bankası'ndan destek beklediklerini belirtti.

19.04.2024 10:56  Güncelleme: 10:59

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde içme suyu sorunu çözüme kavuşuyor.

İlçede yaşanan ve Karasu hattından kaynaklanan içme suyu arızaları nedeniyle sık sık su kesintileri yaşanması sorununun çözümü için yeni keşfedilen 3 kaynaktan toplam 40 litrelik kapasite su taşınarak mevcut deponun beslenmesi ve Karasu hattının yükünün hafifletilmesi hedefleniyor.

Belediye Başkanı Bekir Torun, yaptığı açıklamada, "Projemiz sayesinde ilçemizin içme suyu sorunu kalıcı olarak çözülecek ve vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet sunulacaktır. Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçecek olan başta valimiz olmak üzere devlet büyüklerimize teşekkürlerimizi sunmak isteriz. Onların desteği ve katkılarıyla bu projenin tamamlanacağına ve ilçemize önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Gerekli başvurularımızı Eskişehir İller Bankası 4.Bölge Müdürlüğü'ne tamamladık ve dosyamızı teslim ettik. Bu projenin hayata geçmesi için İller Bankası'ndan destek bekliyoruz" dedi. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bilecik'in Osmaneli ilçesinde içme suyu sorunu çözülüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement