Bitlis'te 10 yeni diş ünitesi açıldı - Son Dakika

Bitlis'te 10 yeni diş ünitesi açıldı

01.12.2022 18:28

Bitlis'te 10 yeni diş ünitesi açıldı Bitlis İl Sağlık Müdürlüğünün talepleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı tarafından 10 diş ünitesi tedarik edildi.

Bitlis'te 10 yeni diş ünitesi açıldı

BİTLİS - Bitlis İl Sağlık Müdürlüğünün talepleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı tarafından 10 diş ünitesi tedarik edildi.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından il ve ilçelerdeki diş poliklinikleri, yeni alınan cihazlarla güçlendirildi. Bitlis İl Sağlık Müdürlüğünün talepleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı tarafından Bitlis'te, Tatvan'da 3, Güroymak'ta 1 ve Mutki ilçesinde 1 olmak üzere diş polikliniklerine 10 diş ünitesi tedarik edildi. Kentteki hastane içlerinde konumlandırılan diş polikliniklerindeki sıkışıklık ve hizmet gecikmesinin giderilmesi için 10 diş ünitesinin açılmasının ardından diş hastanelerini ziyaret eden Bitlis İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emine Kübra Dindar Demiray, servisin hizmet vermeye başladığını söyledi. Bitlis'te bulunan diş hastanelerindeki eksikliği tamamladıklarını dile getiren Demiray, "Sağlık hizmetlerini devam ettirmek anlamında çalışmalarımız devam ediyor ve birçok projemiz var. Bu çerçevede 10 tane diş ünitesi geldi. 5 tanesini merkeze, 3 tanesini Tatvan'a, 1'i Güroymak ve 1 tanesine de Mutki'ye olmak üzere 10 tane diş ünitemiz açıldı. Adilcevaz ve Ahlat için de diş ünitesi planlaması yapıldı. Yaklaşık bin 500 hastaya hizmet veren diş hastanelerimizde bu eksikliği tamamlıyoruz. İl genelinde de tüm uzman hekimlerimizin sayısı yeterli. Gerek malzeme tedariki, gerek personel anlamında Bitlis halkı için çalışmaya devam ediyoruz. Birçok projemiz var. Bu çalışmalarımızda bize destek olan Sağlık Bakanlığı ve milletvekillerimize buradan teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Tutuklu ve hükümlüler için kitap toplanıyor Tutuklu ve hükümlüler için kitap toplanıyor Nemrut'un yazın kuruyan 'Buhar Bacaları' yeniden aktifleşmeye başladı Nemrut'un yazın kuruyan 'Buhar Bacaları' yeniden aktifleşmeye başladı Arpet Şelalesi kısmen dondu Arpet Şelalesi kısmen dondu

Son Dakika Yerel Bitlis'te 10 yeni diş ünitesi açıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement