Son dakika Güroymak haberleri, Güroymak son dakika, son dakika Güroymak

Son Dakika Güroymak Haberleri

 • Güroymak'ta Ramazan Ayı Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
  17:28 Güroymak'ta Ramazan Ayı Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde, İlçe Müftülüğü tarafından ilçe ve köylerde görev yapan din görevlileriyle ramazan ayı öncesi bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Bilgi Evi konferans salonunda yapılan toplantıda, irşat hizmetleri ve camilerde alınması gereken tedbirler üzerine görüşmeler yapıldı. Toplantıya Müftü Murat Demir ve Din Hizmetleri Uzmanı Mehmet Çelik katıldı.

 • Bitlis'te tefeci operasyonu: 48 gözaltı
  18 Şub Bitlis'te tefeci operasyonu: 48 gözaltı

  Bitlis Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından il genelinde düzenlenen tefeci operasyonunda 48 kişi gözaltına alındı. Bitlis merkeze ve 6 ilçesinde düzenlenen operasyonda 61 adreste 53 hedef şahsa yönelik çalışma yapıldı. Operasyon sonucunda 2 adet av tüfeği, 1 adet tabanca, çek, senet, doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

 • Bitlis'te tefecilik operasyonunda 48 şüpheli gözaltına alındı
  17 Şub Bitlis'te tefecilik operasyonunda 48 şüpheli gözaltına alındı

  Bitlis Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından il genelinde tefeci operasyonu düzenlendi. Bitlis merkez ve 6 ilçesinde düzenlenen tefeci operasyonunda 48 kişi gözaltına alındı.

 • Bitlis'te düzenlenen tefeci operasyonunda 48 kişi gözaltına alındı
  17 Şub Bitlis'te düzenlenen tefeci operasyonunda 48 kişi gözaltına alındı

  Bitlis Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen tefeci operasyonunda 48 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda av tüfeği, tabanca, çek, senet, doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

 • Mandalar Kış Aylarında Kaplıcada Temizleniyor
  14 Şub Mandalar Kış Aylarında Kaplıcada Temizleniyor

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde yaşayan besiciler, kış aylarında manda ve atlarını temizlemek için kaplıcaya getiriyor. Nemrut Dağı eteklerinde bulunan Budaklı Kaplıcası, gençlerin eğlence mekanı haline gelirken, besiciler de mandalarını burada temizliyor. Bölgedeki düşük sıcaklıklar ve manda sahiplerinin suya girişleri, fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

 • Mandalar Kış Aylarında Kaplıcada Temizleniyor
  14 Şub Mandalar Kış Aylarında Kaplıcada Temizleniyor

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde yaşayan besiciler, kış aylarında manda ve atlarını temizlemek için kaplıcaya getiriyor. Nemrut Dağı eteklerinde bulunan Budaklı Kaplıcası, gençlerin eğlence mekanı haline gelirken, besiciler de mandalarını burada temizliyor. Bölgedeki düşük sıcaklık ve manda sahiplerinin akrobatik hareketleri fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

 • Bitlis'te gençler, kaplıcada manda ve atları temizliyor
  14 Şub Bitlis'te gençler, kaplıcada manda ve atları temizliyor

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde gençler, kış boyunca ahırda beslenen manda ve atları, belli aralıklarla götürdükleri kaplıcada temizliyor. Soğuk havaya rağmen kaplıcaya gelen gençler, sıcaklığı 40 dereceye varan suda hayvanlarını yıkayarak rahatlamalarını sağlıyor. Fotoğraf sanatçıları da kaplıcadaki mandaları ve atların sırtından takla atarak kaplıca suyuna dalış yapan gençleri fotoğraflıyor. Budaklı kaplıcasının doğa harikası bir yer olduğunu belirten fotoğraf sanatçısı Suna Adak Bulut, buradaki güzel karelerin herkesin arşivinde olması gerektiğini söyledi.

 • Mandaların kaplıca keyfi
  14 Şub Mandaların kaplıca keyfi

  Bitlis'in Güroymak ilçesindeki Budaklı kaplıcasına temizlenmeye götürülen manda ve atlar, fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı oldu. Köylüler, hayvanları 40 derece sıcaklıktaki kaplıca suyunda temizlerken, fotoğrafçılar da bu anları görüntülüyor. Budaklı köyündeki kaplıca, yazın yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlarken, kışın da manda ve atları çekmek isteyen fotoğraf tutkunlarına ev sahipliği yapıyor.

 • Bitlisli öğrenci bilek güreşinde Türkiye ikincisi oldu
  12 Şub Bitlisli öğrenci bilek güreşinde Türkiye ikincisi oldu

  Bitlis'in Güroymak ilçesindeki Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Abdülkerim Pınar, Okul Sporları Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasında B kategorisinde Türkiye ikinciliğini elde etti. Pınar, daha önce yapılan müsabakalarda da başarılı performans sergileyerek birincilikler elde etmişti.

 • AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: Türkiye ikinci yüzyılında 81 ilimizde iddialıyız
  10 Şub AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: Türkiye ikinci yüzyılında 81 ilimizde iddialıyız

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "Bazıları sadece iş yapar, bazıları da sadece eleştirir, görüyoruz.

 • Bitlis'te yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarına doğaya yem bırakıldı
  26 Oca Bitlis'te yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarına doğaya yem bırakıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı. Kar yağışının etkisiyle zor durumda kalan hayvanlar için İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından yaşam alanlarına yem bırakıldı.

 • Gönüllü Öğretmenler ve Milli Eğitim Personeli, Bin Çift Masa ve Sırayı Onararak Okullara Kazandırdı
  21 Oca Gönüllü Öğretmenler ve Milli Eğitim Personeli, Bin Çift Masa ve Sırayı Onararak Okullara Kazandırdı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde, gönüllü öğretmenler ile Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden oluşturulan ekip, elbirliğiyle kullanılamaz hale gelen bin çift masa ve sırayı onararak okullara kazandırdı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe merkezi ve köy okullarında eskiyen, yıpranan masa ve sıraların yenilenerek tekrar kullanılması amacıyla geçen eğitim öğretim yılının başında çalışma başlattı. Güroymak Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) ile farklı okullarda görev yapan öğretmenler ile Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden oluşan 20 kişilik gönüllü ekip hafta sonları, sömestir ve yaz tatillerinde okulların masa ve sıralarını yenilemeye başladı.

 • Bitlis'te 8 aylık bebeğin soluk borusundan çengelli iğne çıkarıldı
  18 Oca Bitlis'te 8 aylık bebeğin soluk borusundan çengelli iğne çıkarıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde 8 aylık bir bebek, yuttuğu çengelli iğne nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahale sonucunda soluk borusundaki iğne çıkarılan bebek, gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edildi. Uzmanlar, çocukların yabancı cisimleri yutma veya burun, kulak gibi bölgelere sokma riskine karşı aileleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 • Bitlis'te kardan kapanan köylerde mahsur kalan hastalar hastaneye ulaştırıldı
  14 Oca Bitlis'te kardan kapanan köylerde mahsur kalan hastalar hastaneye ulaştırıldı

  Bitlis'in Hizan ve Güroymak ilçelerinde kardan kapanan köylerde mahsur kalan hastalar, sağlık ekiplerinin çalışmasıyla hastaneye ulaştırıldı. Hizan ilçesine bağlı Koçyiğit köyünde rahatsızlanan bir yaşlı hastanın ambulansı yolda kaldı ancak sağlık ekipleri kar temizleyerek hastayı alarak hastaneye götürdü. Güroymak ilçesine bağlı Oduncular köyünde rahatsızlanan bir hamile kadın da ekiplerin çalışması sonucu hastaneye ulaştırıldı. İl Sağlık Müdürlüğü, fedakarca çalışan sağlık ekiplerini tebrik etti.

 • Güroymak'ta Elektronik Denetleme Sistemi Kurulacak
  11 Oca Güroymak'ta Elektronik Denetleme Sistemi Kurulacak

  Bitlis'in Güroymak ilçesinden geçen D300 karayolu üzerinde trafik akışının kontrol edilmesi ve can güvenliğinin sağlanması amacıyla Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulacak. Kurulacak olan kamera sistemleri ile asayiş, plaka takip sistemi, kırmızı ışık ihlali ve hız kontrolü gibi birçok alanda denetim sağlanacak.

 • Bitlis'te Diş Tedavi ve Protez Merkezi'nden geniş hizmet yelpazesi
  02 Oca Bitlis'te Diş Tedavi ve Protez Merkezi'nden geniş hizmet yelpazesi

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Diş Tedavi ve Protez Merkezi, Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Güroymak ve Hizan'dan gelen hastalara diş çekimi, protez, diş taşı temizliği, dolgu ve kanal tedavisi gibi birçok hizmet sunuyor. Merkezde 11 diş hekimi ile ağız ve diş sağlığı hizmeti verilirken, hafta sonları da acil serviste bir hekim gün boyu hizmet veriyor. Böylece Tatvan ve çevre ilçelerden gelen hastaların dışarıya sevk edilmesi önleniyor.

 • Bitlis'te sis nedeniyle zincirleme trafik kazası: 18 yaralı
  02 Oca Bitlis'te sis nedeniyle zincirleme trafik kazası: 18 yaralı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde sis nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında 6 araç birbirine çarptı, 18 kişi yaralandı. Kaza sonucu yaralananlar hastaneye kaldırıldı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Olay yerine çok sayıda ambulans, Jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Kaza sonucu kapanan yol, araçların kaldırılmasının ardından trafiğe açıldı. Soruşturma başlatıldı.

 • Bitlis Güroymak'ta 6 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 20 kişi hafif yaralandı
  02 Oca Bitlis Güroymak'ta 6 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 20 kişi hafif yaralandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde, Aşağıkolbaşı köyü yakınlarında yoğun sis nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında 6 araç karıştı. Kazada hafif yaralanan 20 kişi, Güroymak ve Tatvan'daki hastanelere kaldırıldı. Yolun açılması için araçların çekici yardımıyla kaldırılması gerekti.

 • Bitlis-Güroymak Yolunda Zincirleme Trafik Kazası: 18 Yaralı
  02 Oca Bitlis-Güroymak Yolunda Zincirleme Trafik Kazası: 18 Yaralı

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Aşağıkolbaşı köyü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında, 6 araç birbirine çarptı ve 18 kişi yaralandı. Kazanın nedeni olarak yolun buzlu olması ve sis gösterildi. Jandarma ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi ve yaralılar hastanelere kaldırıldı. Kısa süreliğine kapanan yol, araçların kaldırılmasının ardından kontrollü olarak trafiğe açıldı.

 • Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Bitlis Şubesi DEM Parti'ye Tepki Gösterdi
  27 Ara Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Bitlis Şubesi DEM Parti'ye Tepki Gösterdi

  Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Bitlis, Tatvan, Güroymak, Hizan Şubesi üyeleri, DEM Parti'ye tepki göstermek amacıyla basın açıklaması yaptı. Vakıf üyeleri, terör saldırılarında şehit olan askerlere rahmet dilerken, HDP/DEM Partisi'nin terör seviciliği yaparak milletin birliğine ve bütünlüğüne zarar verdiğini belirtti. Şehit aileleri ve gaziler, teröristlerin Meclis'ten maaş almasına karşı mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı.

 • TÜGŞAV Bitlis Şubesi, HDP Bitlis İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı
  27 Ara TÜGŞAV Bitlis Şubesi, HDP Bitlis İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı

  TÜGŞAV Bitlis Şubesi, HDP Bitlis İl Başkanlığı önünde basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya şehit aileleri ve vakıf yöneticileri katıldı. Açıklamada, terör sevicisi batının çocuklarına tepki gösterildi ve DEM Partisi eleştirildi. Ayrıca, teröristlerin Meclis'ten maaş almasına karşı çıkıldı ve partilerin kapatılması talep edildi.

 • Şehit Uzman Çavuş Yetişen'in naaşı memleketine uğurlandı
  15 Ara Şehit Uzman Çavuş Yetişen'in naaşı memleketine uğurlandı

  Bitlis'te silah kazası sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Fatih Yetişen (29) törenle memleketine uğurlandı.

 • UZMAN ÇAVUŞ FATİH YETİŞEN, TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI
  15 Ara UZMAN ÇAVUŞ FATİH YETİŞEN, TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI

  Bitlis'te kaza şehidi Uzman Çavuş törenle memleketine uğurlandı.

 • Bitlis'te özel gereksinimli öğrenciler için proje hazırlandı
  13 Ara Bitlis'te özel gereksinimli öğrenciler için proje hazırlandı

  Bitlis Valiliği koordinesinde özel gereksinimli öğrenciler için hazırlanan "Bitlis'te Özelim" projesinin startı verildi.

 • Tatvan'da Yoğun Sis Trafiği Olumsuz Etkiledi
  08 Ara Tatvan'da Yoğun Sis Trafiği Olumsuz Etkiledi

  Tatvan kara yolu üzerindeki Rahova düzlüğünde sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 25 metreye kadar düştü. Sürücüler trafikte güçlük çekti. Sis, şehir merkezinde de etkili oldu.

 • Bitlis'te iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı
  26 Kas Bitlis'te iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde komşu iki köyde ikamet eden Tuzgu ve Göktaş aileleri arasındaki husumet, aile ve bölgenin ileri gelenleri ile kanaat önderlerinin aracılığıyla barıştırıldı. Düzenlenen barış töreniyle birlikte aileler arasındaki husumet sona erdi.

 • Bitlis'te iki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı
  25 Kas Bitlis'te iki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde çıkan kavga sonucu başlayan husumet, yapılan girişimlerle barışla sonuçlandırıldı. Aile fertleri bir araya gelerek barıştı.

 • Muş ve Bitlis'te Pancarın Şekere Dönüşen Yolculuğu Devam Ediyor
  19 Kas Muş ve Bitlis'te Pancarın Şekere Dönüşen Yolculuğu Devam Ediyor

  Muş ve Bitlis'te 147 bin dönüm alana ekilen pancarın tarlalardan sökülerek fabrikalarda şekere dönüşen yolculuğu devam ediyor. Muş'ta 2 bin çiftçi, geçen yıla göre daha fazla alana pancar ekimi yaparak şeker üretimine katkı sağlıyor. Muş Şeker Üretim Sanayi AŞ'de temizleme, soyma, kesme, rendeleme, haşlama ve pres gibi işlemlerden geçirilen pancarlar, şeker üretimine dönüştürülüyor. Muş Şeker Üretim Sanayi AŞ Genel Müdürü Turgut Kızılkaya, bu yıl ekonomiye 2,5 milyar lira katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Bitlis'te de Tarım ve Orman Bakanlığı destekleriyle şeker pancarı ekimi yaygınlaştırılarak hasat süreci devam ediyor.

 • Bitlis'te Dini Nikahlı Eşin Ailesi Tarafından Öldürülen Kadının Cesedi Parçalanarak Yakıldı
  05 Kas Bitlis'te Dini Nikahlı Eşin Ailesi Tarafından Öldürülen Kadının Cesedi Parçalanarak Yakıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde bir kadının dini nikahlı eşinin ailesi tarafından öldürülmesi sonucu cesedinin parçalanarak yakıldığı olayda, 5 kişi tutuklandı. Olayın ardından başlatılan soruşturma sonucunda cesedin Nemrut Dağı eteklerine atıldığı tespit edildi.

 • Bitlis'te kayıp Türk-Alman vatandaşının öldürülüp yakıldığı ve parçalarının atıldığı cesedinin bulunmasıyla 5 şüpheli tutuklandı
  05 Kas Bitlis'te kayıp Türk-Alman vatandaşının öldürülüp yakıldığı ve parçalarının atıldığı cesedinin bulunmasıyla 5 şüpheli tutuklandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde kayıp ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmaları sonucunda, Türk ve Alman vatandaşı N.G.'nin öldürülüp yakıldıktan sonra parçalanarak boş araziye atıldığı tespit edildi. Gözaltına alınan 5 şüpheli, 'tasarlayarak kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

 • Bitlis'te bir kişi öldürüldü ve cesedi yakıldı, 5 şüpheli tutuklandı
  05 Kas Bitlis'te bir kişi öldürüldü ve cesedi yakıldı, 5 şüpheli tutuklandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde kayıp ihbarı üzerine başlatılan soruşturmada, N.G'nin av tüfeğiyle vurularak öldürüldüğü ve cesedinin 5 parçaya bölünerek yakıldığı tespit edildi. Bu olayla ilgili olarak dini nikahlı eşi, eşinin annesi, babası ve 2 kardeşi gözaltına alındı ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

 • Bitlis'te kan donduran cinayetin detayları ortaya çıktı
  04 Kas Bitlis'te kan donduran cinayetin detayları ortaya çıktı

  Bitlis'te ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan N.G.'nin kayınbiraderleri tarafından öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrılarak yakıldığı ortaya çıktı. Olayın failleri olan 2 kişi ve yardım eden 3 kişi gözaltına alındı.

 • Bitlis'te kayıp kişinin öldürülerek yakıldığı tespit edildi, 5 kişi gözaltına alındı
  03 Kas Bitlis'te kayıp kişinin öldürülerek yakıldığı tespit edildi, 5 kişi gözaltına alındı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde 25 Ekim'de kayıp ihbarı yapılan kişinin öldürülerek cesedinin yakıldığı belirlendi. Alman vatandaşı olan N.G, dini nikahlı eşinin ailesinin evinden ayrıldıktan sonra haber alınamamıştı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan aramalarda, N.G'nin öldürüldüğü ve cesedinin parçalara bölünerek yakıldığı tespit edildi. Olayla ilgili olarak dini nikahlı eşi, eşinin annesi, babası ve 2 kardeşi gözaltına alındı.

 • Bitlis'te Kayıp Şahsın Parçalara Ayrılarak Yakıldığı Ortaya Çıktı
  03 Kas Bitlis'te Kayıp Şahsın Parçalara Ayrılarak Yakıldığı Ortaya Çıktı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde kayıp başvurusu yapılan N.G.'nin kayınbiraderleri tarafından öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrılarak yakıldığı ortaya çıktı. Olayla ilgili 5 şüpheli gözaltına alındı.

 • Yeryüzü cenneti Nemrut Kalderası'nda sonbahar güzelliği
  30 Eki Yeryüzü cenneti Nemrut Kalderası'nda sonbahar güzelliği

  Bitlis'in Tatvan, Ahlat ve Güroymak ilçe sınırları içinde bulunan Nemrut Krater Gölü ve Nemrut Kalderası, sonbahar güzelliğiyle ziyaretçilerini mest ediyor. Her mevsim binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği Nemrut Kalderası'nda bu sıralar sonbahar güzelliği yaşanıyor. Birçok ağaç türünü içinde barındıran kalderada sararan ve kızıla bürünen ağaçlar kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

 • Güroymak'ta Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlandı
  29 Eki Güroymak'ta Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlandı.

 • Bitlis'te Uyuşturucu Operasyonu: 28 Kilo Esrar Ele Geçirildi
  25 Eki Bitlis'te Uyuşturucu Operasyonu: 28 Kilo Esrar Ele Geçirildi

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 28 kilo 560 gram kubar esrar ve 2 kilo 380 gram esrar tohumu ele geçirildi. Operasyonun uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretiyle mücadele kapsamında yapıldığı belirtildi. Şüpheli şahıs tutuklandı.

 • Bitlis'te Jandarmanın Baskınında 28 Kilogram Uyuşturucu Ele Geçirildi
  25 Eki Bitlis'te Jandarmanın Baskınında 28 Kilogram Uyuşturucu Ele Geçirildi

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonda bir evde yapılan aramada 28 kilo 560 gram kubar esrar ile 2 kilo 380 gram esrar tohumu ele geçirildi. Ev sahibi gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

 • Bitlis'te Uyuşturucu Operasyonu: 13 Tutuklama
  21 Eki Bitlis'te Uyuşturucu Operasyonu: 13 Tutuklama

  Bitlis'te polisin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda uyuşturucu ve silah ele geçirildi, gözaltına alınan 16 kişiden 13'ü tutuklandı. Bitlis Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 71,43 gram metamfetamin, 18,36 gram esrar, 2 ecstasy hap, 1 gram eroin, 3 tabanca, 2 tüfek, 25 fişek, 1 bıçak ve 1 hassas terazi ele geçirildi.

 • Bitlis'te Uyuşturucu Operasyonunda 13 Kişi Tutuklandı
  21 Eki Bitlis'te Uyuşturucu Operasyonunda 13 Kişi Tutuklandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 13 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Operasyonda 71,43 gram metamfetamin, 18,36 gram esrar, 2 adet Extacy uyuşturucu hap, 1 gram eroin, 3 adet tabanca, 2 adet tüfek, 25 adet fişek, 1 adet bıçak ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

 • Bitlis'te uyuşturucu operasyonu: 13 şüpheli tutuklandı
  21 Eki Bitlis'te uyuşturucu operasyonu: 13 şüpheli tutuklandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 16 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 13'ü tutuklandı. Operasyonda, sentetik uyuşturucu, esrar, uyuşturucu hap, eroin, silah ve mühimmat ele geçirildi.

 • Bitlis Güroymak'ta 200 çiftçiye sertifikalı buğday tohumu dağıtıldı
  12 Eki Bitlis Güroymak'ta 200 çiftçiye sertifikalı buğday tohumu dağıtıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Tarlalar Sürülsün Başaklar Büyüsün' projesi kapsamında, 200 çiftçiye yüzde 75 hibe ile 60 ton sertifikalı ekmeklik buğday tohumu dağıtıldı. Dağıtılan tohumlarla birlikte toplamda 4 bin dekar alanda ekim yapılması hedefleniyor.

 • Bitlis'te Yıldırım İsabet Etti: 25 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu
  02 Eki Bitlis'te Yıldırım İsabet Etti: 25 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde kırsal alanda otlatılan sürüye yıldırım isabet etmesi sonucu 25 küçükbaş hayvan telef oldu. Hayvanları güvenli bir yere götüren çoban İhsan Söner'in haber vermesi üzerine bölgeye gelen köy sakinleri, hayvanlarını kontrol etti. Köy sakinlerinden Yunus Çetiner, yıldırım isabet etmesi sonucu 25 küçükbaş hayvanın telef olduğunu belirterek, yetkililerden yardım talebinde bulundu.

 • Güroymak'ta yıldırım düştü: 25 koyun telef oldu
  02 Eki Güroymak'ta yıldırım düştü: 25 koyun telef oldu

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde yıldırım düşmesi sonucunda 25 koyun telef oldu. İlçede dün gece etkisini gösteren sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

 • Bitlis'te sağanak nedeniyle mahsur kalan 4 kişi AFAD tarafından kurtarıldı
  02 Eki Bitlis'te sağanak nedeniyle mahsur kalan 4 kişi AFAD tarafından kurtarıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde misafirliğe gittikleri mezrada sağanak nedeniyle derenin su seviyesinin yükselmesi sonucu mahsur kalan 4 kişiyi AFAD ekibi kurtardı.

 • Bitlis'te şiddetli yağış: Mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı
  02 Eki Bitlis'te şiddetli yağış: Mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde gece saatlerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle mahsur kalanlar kurtarıldı. Güroymak ilçesine bağlı Çıtak köyünde gece başlayan şiddetli yağmur sonucunda derenin taşması sonucu Ahmet, Mehmet, Fatih ve Perihan Elçi adlı vatandaşlar sel sularında mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar AFAD ekibi tarafından kurtarıldı.

 • Bitlis Güroymak'ta Bal Üreticilerine Ekipman Desteği Verildi
  28 Eyl Bitlis Güroymak'ta Bal Üreticilerine Ekipman Desteği Verildi

  Güroymak Tarım ve Orman Müdürlüğü ile DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle yürütülen 'Güroymak İlçesi Arıcılığı Geliştirilme ve Yaygınlaştırma Projesi' kapsamında, 16 bal üreticisine arılı kovan, baraka, güneş enerjisi paneli, bal süzme makinası ve bal sağım çadırı dağıtıldı. Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Zahid Uzun, arıcılığı geliştirmek için gereken desteği verdiklerini belirterek, üretimi artırmak için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

 • Bitlis Güroymak'ta Arıcılığı Geliştirme ve Yaygınlaştırma Projesi Kapsamında 26 Arıcıya 480 Arı Kovanı Dağıtıldı
  28 Eyl Bitlis Güroymak'ta Arıcılığı Geliştirme ve Yaygınlaştırma Projesi Kapsamında 26 Arıcıya 480 Arı Kovanı Dağıtıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından finanse edilen 'Güroymak'ta Arıcılığı Geliştirme ve Yaygınlaştırma' projesi kapsamında 26 arıcıya 480 adet arı kovanı dağıtıldı. Dağıtım programına DAP Bölge Kalkınma İdari Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Zahit Uzun, Bitlis İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Çoban ve arıcılar katıldı. Proje ile arıcılığın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

 • Bitlis'te Nemrut Jeoparkı toplantısı düzenlendi
  21 Eyl Bitlis'te Nemrut Jeoparkı toplantısı düzenlendi

  Bitlis Valiliği tarafından düzenlenen toplantıda, Nemrut Jeoparkı'nın turizm potansiyeli ve projesi hakkında sunum yapıldı. Toplantıya, vali yardımcısı, üniversite rektörü, belediye başkanı ve diğer ilgili kurum yetkilileri katıldı.

 • Bitlis'te Kurulan Tekstil Fabrikaları 12 Bin Kişiye İstihdam Sağlıyor
  18 Eyl Bitlis'te Kurulan Tekstil Fabrikaları 12 Bin Kişiye İstihdam Sağlıyor

  Bitlis'te devletin sağladığı desteklerle kurulan tekstil fabrikaları, 12 bin kişiye istihdam sağlıyor. Bitlis Tekstil Sanayi İşadamları Dernek Başkan Yardımcısı Sabahattin Okay, kentteki tekstil sektörünün hızla geliştiğini ve birçok yeni fabrikanın kurulduğunu belirtti. Okay, bu fabrikalarda çalışanların sayısının 12 bine ulaştığını ve bölgeye ciddi bir ekonomik katkı sağladığını ifade etti. Ayrıca, Bitlis'teki tekstil firmalarının çoğunun ihracat yaptığını ve bu sayede kentin tanıtımının da arttığını söyledi.

 • Bitlis Güroymak'ta Silahlı Kavga: 5 Yaralı
  18 Eyl Bitlis Güroymak'ta Silahlı Kavga: 5 Yaralı

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Güzelli köyünde, Tuzgül ile Göktaş aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada 5 kişi yaralandı ve ambulanslarla Bitlis ve Tatvan ilçe Devlet Hastanesine sevk edildi. Jandarma ekipleri, köyde güvenlik önlemi aldı.

 • Bitlis Güroymak'ta Silahlı Kavga: 5 Yaralı
  17 Eyl Bitlis Güroymak'ta Silahlı Kavga: 5 Yaralı

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Güzelli köyünde Tuzgül ile Göktaş aileleri arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada yaralanan 5 kişi, ambulanslarla Bitlis ve Tatvan'daki hastanelere kaldırıldı. Jandarma ekipleri köyde güvenlik önlemi aldı.

 • Bitlis'in Değirmen köyü mahalle statüsüne geçiyor
  11 Eyl Bitlis'in Değirmen köyü mahalle statüsüne geçiyor

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Değirmen köyünün mahalle statüsüne geçmesi için halk oylaması yapıldı. Oylamada 715 'evet', 46 'hayır' oyu çıktı.

 • Çankırı Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Bitlis'in Güroymak Kaymakamı olarak göreve başladı
  11 Eyl Çankırı Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Bitlis'in Güroymak Kaymakamı olarak göreve başladı

  Çankırı Şabanözü Kaymakamlığından Bitlis'in Güroymak Kaymakamlığına atanan Mehmet Zahid Uzun, görevine başladı. Uzun, ilçedeki kamu görevlileri tarafından karşılandı ve ilçedeki faaliyetler hakkında bilgi aldı.

 • Bitlis'in Değirmen köyünde mahalle statüsü için halk oylaması yapıldı
  10 Eyl Bitlis'in Değirmen köyünde mahalle statüsü için halk oylaması yapıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Değirmen köyünde, köy sakinleri mahalle statüsüne geçmek için halk oylaması düzenledi. Referandumda çoğunluk 'evet' oyu kullanarak köyün mahalle statüsü kazanmasını istedi.

 • Güroymak Belediyesi Güneş Enerji Santrali Kurarak Tasarruf Sağlıyor
  09 Eyl Güroymak Belediyesi Güneş Enerji Santrali Kurarak Tasarruf Sağlıyor

  Güroymak Belediyesi, kurduğu güneş enerji santrali sayesinde elektrik sarfiyatının büyük bir kısmını karşılayarak tasarruf sağlıyor. Belediye, güneş enerji santralinden elde ettiği gelirle masraflarını karşılıyor ve elektrik tüketim ihtiyacını gideriyor.

 • Bitlis Güroymak Kaymakamlığına atanan Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun için veda yemeği düzenlendi
  01 Eyl Bitlis Güroymak Kaymakamlığına atanan Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun için veda yemeği düzenlendi

  Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan tarafından düzenlenen yemek programında Kaymakam Uzun, görev süresince yaşadığı güzel günleri ve yaptığı işleri anlattı. Programa birçok kurum amiri ve STK temsilcisi katıldı.

 • Güroymak'ta Manda Süt Ürünleri İşletme Tesisi Hizmete Açıldı
  31 Ağu Güroymak'ta Manda Süt Ürünleri İşletme Tesisi Hizmete Açıldı

  Güroymak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bitlis Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı tarafından yapılan Manda Süt Ürünleri İşletme Tesisi hizmete açıldı. Tesiste üreticiler süt hijyen eğitimi alabilecek ve ürünlerin tadımı yapılacak.

 • Güroymak'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Töreni
  30 Ağu Güroymak'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Töreni

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine ilişkinin konuşmanın ardına şiirler okundu. Tören, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ramazan Cankaloğlu'nun tebrikleri kabul etmesiyle son buldu.

 • Bitlis'te Kamu ve Özel Yatırımları Toplu Açılış Töreni
  25 Ağu Bitlis'te Kamu ve Özel Yatırımları Toplu Açılış Töreni

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye Yüzyılı'nın, ülkeyi müreffeh yarınlara götürecek işaret fişeği olduğunu belirterek, "Türkiye Yüzyılı vizyonuyla sanayiden enerjiye, eğitimden ulaşıma önümüzdeki yüzyıla ışık tutacak yeni bir yol haritası ortaya koyuyoruz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bitlis Kamu ve Özel Yatırımları Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
  25 Ağu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bitlis Kamu ve Özel Yatırımları Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ölmüş atı kamçılamanın kimseye faydası olmayacağını belirterek, muhalefetin kendi koltuklarını korumak, siyasi ikballerini kurtarmak dışında gündemleri olmadığını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Memduh Eren Camisi'nde kıldı
  25 Ağu Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Memduh Eren Camisi'nde kıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Bitlis Eren Üniversitesi Memduh Eren Camisi'nde kıldı.

 • Güroymak Kaymakamlığına Uzun atandı
  24 Ağu Güroymak Kaymakamlığına Uzun atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesiyle Bitlis'in Güroymak Kaymakamlığına Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahit Uzun atandı.

 • Bitlis'te atıl durumdaki 40 bin dekar alandan 16 bin 500 dekarı üretime kazandırıldı
  20 Ağu Bitlis'te atıl durumdaki 40 bin dekar alandan 16 bin 500 dekarı üretime kazandırıldı

  Bitlis'te nadasa bırakılan, daha önce kullanılmayan atıl durumdaki tüm arazilerin tarımsal faaliyetlere açılarak üretimin artırılması hedefleniyor.

 • Nemrut Krater Gölü'nde Ayı Saldırısı
  07 Ağu Nemrut Krater Gölü'nde Ayı Saldırısı

  Bitlis Eren Üniversitesi'nden Dr. Cihan Önen, Nemrut Krater Gölü çevresinde kamp yapan bir ayı ve 2 yavrusunu kamera ile görüntüledi. Ayıların yaşam alanının işgal edildiğini belirten Dr. Önen, insanların ayıları elle beslememesi gerektiğini vurguladı.

 • Nemrut Krater Gölü'nde Ayı Saldırısı
  07 Ağu Nemrut Krater Gölü'nde Ayı Saldırısı

  Bitlis Eren Üniversitesi'nden Dr. Cihan Önen, Nemrut Krater Gölü çevresinde kamp yapanların çadırına saldıran bir ayı ile 2 yavrusunu kamera ile görüntüledi. Ayıların yaşam alanının işgal edildiğini belirten Dr. Önen, insanların ayıları elle beslememesi gerektiğini ve doğal ortamlarda piknik yapmamalarını önerdi.

 • Bitlis'te 301 bin dekarlık alanda buğday hasadı başladı
  04 Ağu Bitlis'te 301 bin dekarlık alanda buğday hasadı başladı

  Bitlis'te yazın kavurucu sıcağıyla birlikte 301 bin dekar alanda buğday hasadı başladı. Buğdaydan beklenen gelir ise 925 milyon TL olarak öngörülüyor. Ahlat, Adilcevaz, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde yapılan hasatta biçerdöverler özenle çalışarak dane kaybını önlemeye çalışıyor. Buğday hasadına Siirt, Batman, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa'dan getirilen biçerdöverlerle başlayan çiftçiler, hem ekonomiye katkı sağlıyor hem de hayvanlarının kışlık yem ihtiyacını karşılıyor. Ahlatlı çiftçiler, tarım müdürlüğünün destekleri ve şuurlu tarım uygulamalarının verimi artırdığını belirtiyor.

 • Bitlis'te Buğday Hasadı Başladı
  04 Ağu Bitlis'te Buğday Hasadı Başladı

  Yazın kavurucu sıcağıyla birlikte Bitlis'te 301 bin dekar alanda buğday hasadı başlarken, verimin ise 100 bin ton olması bekleniyor. İl genelinde temmuz ayında başlayan buğday hasadı; Ahlat, Adilcevaz, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde yapılmaya devam ediyor. Yaklaşık 925 milyon TL gelir elde edilmesi beklenen buğdayda, dane kaybı olmaması için biçerdöverler özenle çalışıyor. Bu yıl ki verimden memnun kalan ve Siirt, Batman, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa'dan getirttikleri biçerdöverlerle hasada başlayan çiftçiler, ürettikleri buğdaylarla hem ekonomiye katkı sunuyor hem de hayvanlarının kışlık yem ihtiyacını gideriyor. Ahlatlı çiftçi Halil Süleymanoğlu ise bu seneki verimin geçen yıllara nazaran daha fazla olduğunu kaydederek, tarım müdürlüğünün destekleri ve şuurlu tarım yapmanın bunda etkisi olduğunu söyledi.

 • Bitlis'te Hükümet Konağı Önünde Şüpheli Poşet Patlatıldı
  28 Tem Bitlis'te Hükümet Konağı Önünde Şüpheli Poşet Patlatıldı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde hükümet konağı önüne bırakılan şüpheli poşet, polis ekiplerince fünye ile patlatıldı. İncelemede poşetten ders kitapları çıktı.

 • Bitlislilerin ünlü gelini Wilma Elles tarihi Selçuklu Mezarlığını ziyaret etti
  28 Tem Bitlislilerin ünlü gelini Wilma Elles tarihi Selçuklu Mezarlığını ziyaret etti

  Bitlislilerin ünlü gelini Wilma Elles tarihi Selçuklu Mezarlığını ziyaret etti Ünlü oyuncu Wilma Elles, yaklaşık bir yıl önce dünyevine girdiği Bitlisli avukat eşi Mehmet Şah Çelik'in memleketini ziyaret ederek, büryan kebabı yiyip Van Gölü'nde yüzdü.

 • Oyuncu Wilma Elles, eşinin memleketi Bitlis'e gidip kayınvalidesinin elini öptü
  28 Tem Oyuncu Wilma Elles, eşinin memleketi Bitlis'e gidip kayınvalidesinin elini öptü

  Ünlü oyuncu Wilma Elles, yaklaşık bir yıl önce dünyevine girdiği Bitlisli avukat eşi Mehmet Şah Çelik'in memleketini ziyaret ederek, büryan kebabı yiyip Van Gölü'nde yüzdü.

 • Tatvan'da tır ile traktör çarpıştı
  20 Tem Tatvan'da tır ile traktör çarpıştı

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında tır ile traktör çarpıştı. Kazada yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi. Kaza sonucu yol kısa süreliğine kapanırken, polis ekipleri tarafından ulaşıma açıldı. Soruşturma başlatıldı.

 • Güroymak'ta hububat hasadı başladı, dane kaybı kontrol altında
  20 Tem Güroymak'ta hububat hasadı başladı, dane kaybı kontrol altında

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde hububat hasadı başlarken, dane kaybının önüne geçmek için gerekli kontroller sağlanıyor. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, biçerdöver kontrolleriyle çiftçi mağduriyetini minimuma indirmeyi hedefliyor. Çiftçiler, olumsuzlukları bildirdiklerinde anlık kontrol ve denetimler yapılacak.

 • Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ramazan Cankaloğlu'na Başarı Belgesi Verildi
  20 Tem Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ramazan Cankaloğlu'na Başarı Belgesi Verildi

  Bitlis'in Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ramazan Cankaloğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyonda müftülük personeline başarı belgesi verdi. Cankaloğlu, müftülük personellerinin vatandaşlara hizmet etmek için gösterdikleri gayretlerinden dolayı ödüllendirildiğini belirtti.

 • Bitlis'te tır ve traktör çarpıştı, maddi hasarlı kaza meydana geldi
  20 Tem Bitlis'te tır ve traktör çarpıştı, maddi hasarlı kaza meydana geldi

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, tır ile traktör çarpıştı. Kazada yaralanan olmazken, traktör römorku devrildi ve tırda hafif hasar meydana geldi. Kaza sonucu kısa süreliğine kapanan yol, polis ekipleri tarafından ulaşıma açıldı. Devrilen römork ise incelemelerin ardından kaldırıldı. Soruşturma başlatıldı.

 • Nemrut'a giden piknikçilere ayı uyarısı
  21 Haz Nemrut'a giden piknikçilere ayı uyarısı

  Bitlis Eren Üniversitesi'nde görev yapan doğa gözlemcisi Cihan Önen, Nemrut Krater Gölü'ne giden piknikçilere ayılar konusunda uyarıda bulundu. Nemrut Krater Gölü çevresinde yaşayan boz ayıların kış uykusundan uyanmasıyla birlikte mangal ve çöp kokusu nedeniyle daha fazla insanlara görünür hale geldiğini belirten Önen, vatandaşların ayılarla oynamalarının son derece tehlikeli olduğunu söyledi. Ayıların doğal ortamlarında insanlarla bir arada olmasının tehlike oluşturabileceğine dikkat çekti.

 • Bitlis'te organize suç örgütüne operasyon: Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
  16 Haz Bitlis'te organize suç örgütüne operasyon: Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

  Bitlis merkezli 6 ilde organize suç örgütüne yönelik operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 4'ü kurusıkı 8 tabanca, 7 av tüfeği, çeşitli çaplarda 532 fişek, hücum yeleği ve silah üstü dürbün ele geçirildi. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

 • Bitlis'te Silah Kaçakçılığı Yapan Suç Örgütüne Operasyon: 6 Gözaltı
  16 Haz Bitlis'te Silah Kaçakçılığı Yapan Suç Örgütüne Operasyon: 6 Gözaltı

  Bitlis merkezli 6 ilde jandarmanın silah kaçakçılığı yapan organize suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, 2 Kalaşnikof piyade tüfeği, 4 tabanca, 4 kurusıkı tabanca, 7 av tüfeği, çeşitli çaplarda 532 mermi, hücum yeleği ve silah üstü dürbün ele geçirildi. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

 • Bitlis merkezli silah kaçakçılığı operasyonu
  16 Haz Bitlis merkezli silah kaçakçılığı operasyonu

  Bitlis merkezli Muş, İstanbul, Hatay, Antalya ve Bursa'da eş zamanlı silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu yapıldı. Bitlis İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Mutki, Güroymak, Tatvan ve Hizan ilçelerinde silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı tespit edilen organize suç örgütünün takibine adli makamların bilgisi dahilinde başlandığı belirtildi. Operasyonda 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 4 adet tabanca, 4 adet kurusıkı tabanca, 7 adet av tüfeği, 532 adet çeşitli çapta fişek, 1 adet hücum yeleği ve 1 adet silah üstü dürbün ele geçirildi. Toplam 6 şüpheli adli makamlara sevk edildi.

 • Bitlis merkezli 6 ilde silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu
  16 Haz Bitlis merkezli 6 ilde silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

  Bitlis merkezli Muş, İstanbul, Hatay, Antalya ve Bursa'da eş zamanlı silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu yapıldı. Bitlis İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucunda organize suç örgütünün takibine adli makamların bilgisi dahilinde başlandı. Operasyonda 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 4 adet tabanca, 4 adet kurusıkı tabanca, 7 adet av tüfeği, 532 adet çeşitli çapta fişek, 1 adet hücum yeleği ve 1 adet silah üstü dürbün ele geçirildi. Toplam 6 şüpheli adli makamlara sevk edildi.

Advertisement