Bodrum'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu - Son Dakika

Bodrum'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Bodrum\'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Son Güncelleme: 29.10.2016 13:40

Cumhuriyetin kuruluşunun 93’üncü yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlanıyor.

Cumhuriyetin kuruluşunun 93'üncü yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Bodrum'da da düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlanıyor.

Bodrum Şehir Stadı'nda gerçekleştirilen kutlamalarda Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon törene katılan öğrenci grupları ve vatandaşlarının bayramını kutladı. Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Dr.Gödekmerdan Cumhuriyet'in öneminden bahsetti. Konuşmasının ardından öğrencilerin okuduğu Cumhuriyet temalı şiirler ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı, öğrenciden oluşan halk oyunları ekibinin gösterileriyle kutlamalar devam etti.

Halk oyunları gösterisinin ardından, Ayşe gül sevim ve Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ve Cumhuriyet'in kurtuluşunun anlatıldığı drama gösterisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Vatandaşlar gösteri sonunda öğrencileri ayakta alkışlarken, yaklaşık iki saat süren kutlama programı tören geçidi ile sona erdi.

Bodrum'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gün içinde değişik programlar ve akşam düzenlenecek olan fener alayı ile devam edecek. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bodrum'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu - Son Dakika


Advertisement