Bodrum'da Evlerde Üretilen Halıların İpi, Belediye'den - Son Dakika

Bodrum'da Evlerde Üretilen Halıların İpi, Belediye'den

19.01.2023 13:54
Bodrum'da Evlerde Üretilen Halıların İpi, Belediye'den

Kırsal kalkınmayı ve kadın üreticileri desteklemek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından evinde halı dokuma tezgâhı bulunan kadınlara halı dokuma ipi dağıtıldı.

Kırsal kalkınmayı ve kadın üreticileri desteklemek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından evinde halı dokuma tezgahı bulunan kadınlara halı dokuma ipi dağıtıldı.

Mazı Mahallesi'nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 150 kadına 17'şer kiloluk dokuma ipi bedelsiz olarak teslim edildi. Dağıtım etkinliğine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan, meclis üyeleri, Mazı Mahalle Muhtarı Sedat Furma da katıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Belediye olarak kırsal kalkınmayı sağlayacak sürdürülebilir desteklerimize devam edeceğiz. Özellikle kadın ve çocuk önceliğinde çalışmalar yürüten birimlerimiz ile kentimizin bazı mahallelerinde önemli çalışmalara öncülük ediyoruz. Burada gerçekleştirdiğimiz çalışmamızın amacı dokuma sanatının devamlılığını sağlamak ve dokuma ustalarına bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek. Çünkü bizler hem yerel üreticiyi desteklemek hem de unutulmaya yüz tutmuş sanatların sürekliliğini sağlamak hedefindeyiz. El sanatları içerisinde Bodrum'a gelen misafirlerin de çok ilgisini çeken dokuma halılar ve ustaları için kapsamlı çalışmalar yürütmek ve bu sanatın sürekliliğini sağlamak istiyoruz" dedi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
CHP Yalova Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan 18 Mart Törenleri Sonrasında Belediye Başkanının Fiziksel Saldırısına Uğradı CHP Yalova Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan 18 Mart Törenleri Sonrasında Belediye Başkanının Fiziksel Saldırısına Uğradı CHP Yalova Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan 18 Mart Törenleri Sonrasında Belediye Başkanının Fiziksel Saldırısına Uğradı CHP Yalova Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan 18 Mart Törenleri Sonrasında Belediye Başkanının Fiziksel Saldırısına Uğradı

Son Dakika Yerel Bodrum'da Evlerde Üretilen Halıların İpi, Belediye'den - Son Dakika


Advertisement