Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam Açıklaması - Son Dakika

Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam Açıklaması

Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam Açıklaması
Son Güncelleme: 03.01.2012 09:20

"Bobo'nun şartları ağır geldi bize.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam,

" Bobo'nun şartları ağır geldi bize. Bobo'dan muhtemelen vazgeçtik" dedi.

Sağlam, kulübün resmi yayın organı olan Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamada, oyuncu arayışlarının ve görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, kadrodaki oyunculardan daha iyisi olmadığı takdirde transfer yapmayacaklarını söyledi.

Transferde işin ekonomik kısmının önlerine engel olarak çıktığını ifade eden Sağlam, cuma gününe kadar ciddi adım atmaları gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Arayışlarımız devam ediyor. Bobo'nun şartları ağır geldi bize. Bobo'dan muhtemelen vazgeçtik. Bobo ile ilgili karşı taraftan bizim kabul edebileceğimiz bir rakam gelmezse kesinlikle bu oyuncuyu almaktan vazgeçeceğiz. Bobo olmadıysa alternatif elimizdeki isimlere bakacağız. Sadece Bobo'ya endeksli bir transfer politikamız yok. Bobo'dan hariç 3 tane daha alternatif isim var elimizde. Transfer konusunda 2 gün içinde net şeyler ortaya çıkacak. Açıkçası biraz daha hızlı davranmamız gerekiyor. Bir tane sağ kanada bir tane de ön tarafa oyuncu alacağız. İki oyuncu da yabancı olacak ama yurt içinden de olabilir."

"Futbol enteresan bir şey. Tartarak oyuncu alıyorsunuz. İspanya'dan gol kralını alıyor adam. Bir geliyor, sonra teneke çalarak kovalıyoruz adamı" diyen Sağlam, Bursaspor olarak ilk yarıda ligde istedikleri sırada olmamalarına karşın transferlerden azami ölçüde faydalandıklarını belirtti.

Kaleci Carson'un takıma ciddi katkısının olduğunu, Basser, N'Diaye, Adem'in de as kadroda yer aldığını anımsatan Sağlam, Sestak'ın son dönemde performansının artmaya başladığını, Bangura'nın milli takımda geçirdiği sakatlıktan sonra toparlanamadığını, Tagoe'nin de Gana Milli Takımı'nda forma giydiğini anlattı.

-"17 maçı da kazanmak için sahaya çıkacağız"-

Tecrübeli hoca, ligin ilk yarısının kendileri açısından çok iyi geçmediğini anımsatarak, ikinci yarı ve sezon sonu ile ilgili hedeflerinin, "en iyisini yapmak" olacağını belirtti.

Üst bir hedef koyarak oyuncuları ve camiayı baskı altına almak istemediğini dile getiren Sağlam, "Somut hedef koyduğunuzda zaman içerisinde motivasyonunuzu kaybedebiliyorsunuz. 17 maçı da kazanmak için sahaya çıkacağız. Sonunda nereye geliriz, hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

-"Ekonomik anlamda 4 büyük takımın çok gerisindeyiz"-

Sağlam, Türkiye'de bir Anadolu takımı olarak zirve mücadelesi yapmanın, büyük hedefler kovalamanın çok zor bir iş olduğunu belirtti.

Bundan sonraki dönemde, sezona "ilk 4 - ilk 5" parolasıyla başlayabilmek için çok güçlü olmaları gerektiğine işaret eden Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her yönümüzle güçlü olmamız lazım. Büyük hedefler büyük futbolcularla yakalanıyor. Bir tane iyi futbolcu almaya kalkıyorsunuz, karşınıza bir rakam çıkıyor oturuyorsunuz öyle... Hani çocuk çok pahalı bir şey almak istiyor, fiyatı bir öğreniyor, boynu bükülüyor, geri çekiliyor. Biz de çok açık konuşayım bu durumdayız yani. Hem taraftarımızı havaya sokacak hem takıma direkt katkı sağlayacak bir oyuncu almaya kalkıyorsunuz, rakamı duyunca geri çekiliyorsunuz. Bir defa ekonomik anlamda çok dezavantajlıyız biz. 4 büyük takımın çok gerisindeyiz.

Biz 'tarihi transferler yaptık' derken, Trabzonspor'un aldığı bir adama eş değer geliyor. Bugün Fenerbahçe 'adam alacağım' diyor, 10 milyon avroyu çıkarıyor koyuyor masanın üstüne. Futbolcu kötü çıkıyor, devre arasında gönderebiliyor, yenisini tekrar alıyor."

Sağlam, Bursaspor olarak başarılı geçen dönemle ilgili iyi yaptıkları şeyleri çok iyi analiz edip, neleri iyi neleri de kötü yaptıklarını ortaya koyup, bu gerçekler doğrultusunda hareket edeceklerini bildirdi.

-"Hayal tacirliği yapmamak lazım"-

Türkiye'deki en önemli sıkıntının yetersizlikler içinde büyümeye çalışmak olduğuna işaret eden Sağlam, Bursaspor olarak yavaş yavaş büyüyeceklerini belirtti.

"Biz eğer birden 'büyük takım olduk' havasına girersek, hayal kırıklığına uğrarız" diyen Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti:

"Merdivenin basamaklarını yavaş yavaş tırmanıp hazmederek yürüyüş yapmak lazım. Şampiyon olduk tamam ama, 'biz büyük takım olduk, biz her şeyi hallettik' demek olmaz. Trabzonspor 4 defa art arda şampiyon oldu, ondan sonra 26 sene durumu ortada. O kadar para harcadılar 26 sene şampiyon olmadılar. Demek ki zor bir iş bu. Türkiye'de zirveye oynamak, hele ki büyük olmak çok farklı bir şey. Sadece parayla büyük olunmuyor. Sadece başarıyla da büyük olunmuyor. Sadece taraftarla da büyük olunmuyor. Onun için bunun tamamını değerlendirmek lazım. Hayal tacirliği yapmamak lazım."

- BURSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam Açıklaması - Son Dakika


Advertisement