Büyükşehir Belediye Meclisinde "Türkkan" tartışması - Son Dakika

Büyükşehir Belediye Meclisinde "Türkkan" tartışması

08.11.2021 16:06
Büyükşehir Belediye Meclisinde "Türkkan" tartışması

İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in, Bingöl'de esnafı ziyaret ettiği sırada şehit yakını Tahir Gümren'e küfredenve daha sonra grup başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfi Türkkan ile ilgili tartışma Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'ne de sıçradı.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in, Bingöl'de esnafı ziyaret ettiği sırada şehit yakını Tahir Gümren'e küfreden

ve daha sonra grup başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfi Türkkan ile ilgili tartışma Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'ne de sıçradı. MHP'li Cemal Demirdağ, Türkkan'ı kınarken, İyi Parti'li Recai Mercimek ise "Şehitler başımızın tacıdır, gereken yapılmıştır" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Meclis 1. Başkanvekili ve Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, katipler Firdevs Cingözler ve Zafer Koç'un divanda yerini almasıyla başladı.

Gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, şehitlere minnet borcu bulunduğunu belirterek, " Lütfü Türkkan'a yazıklar olsun, Türkkan'ı kınıyorum, milletvekilliğinden derhal istifa etmelidir" dedi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek de Demirdağ'a cevap verdi. Mercimek, Türkkan olayında gerekenin yapıldığını ifade ederek, "Şehitlere yapılan bir suçun yanında olamayız. Bu konuda gereken yapılmıştır. Şehitler başımızın tacıdır" diye cevap verdi.

Toplam 48 maddeden oluşan meclis gündeminin birinci maddesi komisyonlara oy birliği ile havale edildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclis çalışmalarına yarın saat 14.00'te devam edecek. - ADANA

Büyükşehir Belediye Meclisinde Türkkan tartışması
Büyükşehir Belediye Meclisinde Türkkan tartışması
Büyükşehir Belediye Meclisinde Türkkan tartışması
Büyükşehir Belediye Meclisinde Türkkan tartışması

YORUMLAR
500
Adana'da silahlı saldırı: 1 yaralı Adana'da silahlı saldırı: 1 yaralı Adana'da turfanda patates hasadı başladı: Kilosu 9 lira Adana'da turfanda patates hasadı başladı: Kilosu 9 lira Adana'da 4 kilo salatalığı 10 liraya satan seyyar satıcı Ahmet Çürümez: 'Kilosunu 10 TL'ye satan da bende para kazanıyorum' Adana'da 4 kilo salatalığı 10 liraya satan seyyar satıcı Ahmet Çürümez: 'Kilosunu 10 TL'ye satan da bende para kazanıyorum'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Büyükşehir Belediye Meclisinde 'Türkkan' tartışması - Son Dakika


Advertisement