Büyükşehir Yüzme Şampiyonası Kandıra'dan Başlayacak - Son Dakika

Büyükşehir Yüzme Şampiyonası Kandıra'dan Başlayacak

15.08.2013 15:41
Büyükşehir Yüzme Şampiyonası Kandıra'dan Başlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 18, 23 ve 25 Ağustos tarihlerinde mavi bayraklı sahillerinde gerçekleştireceği Açık Su Yüzme Şampiyonası başlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 18, 23 ve 25 Ağustos tarihlerinde mavi bayraklı sahillerinde gerçekleştireceği Açık Su Yüzme Şampiyonası başlıyor. İlk yarış 18 Ağustos Pazar günü Kandıra Cebeci Halk Plajı'nda gerçekleştirilecek. Kandıra'daki yarışa katılmak isteyenler için başvuru süresi bugün (Cuma) sona eriyor. Yarışa katılmak isteyenlerin başvuru formlarını eksiksiz doldurup aciksuyuzme@kocaeli.bel.tr adresine e-posta göndermeleri gerekiyor.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği yüzme yarışlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Vatandaşların yanı sıra yarışlarda Milli Takım sporcuları da kulaç atacak. Yarışların açık suda olması sporcular için ayrı bir önem taşıyor. Havuzdakinden farklı olan açık sudaki yarış bir sporcuya kondisyon ve motivasyon anlamında önemli katkı sunuyor. Zira açık suda yarışan yüzücü bir anlamda tabiatla mücadele verdiği için dayanıklılığı ve navigasyon yeteneği ciddi anlamda denenmiş oluyor.

Büyükşehir Belediyesi yüzme yarışlarıyla bir hayali de gerçekleştirmiş oldu. Körfez'e ve çevreye yapılan yatırımları kabul eden doğa da yeniden sularını Kocaelililere açtı. Yıllarca kıyılarından geçilirken, nefeslerin tutulduğu sahiller verilen emek ve yapılan arıtma tesisleriyle yeniden gülmeye başladı. Sonuç ise Kocaeli'ne hak ettiği mavi bayrakları getirdi. Büyükşehir Belediyesi, Mavi Bayraklı Sahillerde gerçekleştireceği açık su yüzme yarışlarıyla Körfez'de kulaçların atılmasına olanak sağladı.

Büyükşehir, 18, 23 ve 25 Ağustos tarihlerinde yapılacak Açık Su Yüzme Yarışları'nı; Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Yüzme İl Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilecek. Kandıra Cebeci Yarışı tüm kategoriler için bin mt; Darıca Bayramoğlu ve Karamürsel Altınkemer yarışları ise tüm kategoriler için 2 bin mt. mesafede yüzülecek.

Şampiyonanın ilk etabı 18 Ağustos Pazar günü Kandıra Cebeci Halk Plajı'nda; ikinci etabı 23 Ağustos Cuma günü Darıca Bayramoğlu Plajı'nda yapılacak. Şampiyonanın son etabı ise 25 Ağustos Pazar günü Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezi önündeki parkurda gerçekleştirilecek. Yarışlara; il içi ve dışının yanı sıra her yaş grubundaki yüzücüler katılabilecek. Yarışmada dereceye girenler, derecesine göre madalya ve nakdi ödülle desteklenecek.

Yarışlar boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağlayacak. Yarışlar süresince ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler de görev başında olacak. Yüzücülerin güvenliği, bot, cankurtaran ve dalgıçlar ile 14 zodyak tarafından sağlanacak. Yarış parkurları da yine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından kurulacak.

Kandıra Cebeci Halk Plajı'ndaki yarış için başvuru süresi Cuma günü sonar eriyor. Diğer yarışlara katılmak isteyenler için ise başvuru süresi devam ediyor. Vatandaşlar yarışma için gerekli başvuru formuna Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden erişebiliyor. Yüzücülerin başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup ilgili bölümlerini imzaladıktan sonra belgeyi yeniden taratarak, aciksuyuzme@kocaeli.bel.tr adresine e -posta göndermeleri gerekiyor. Ön kayıt yaptıran yüzücüler, katılım için gerekli tüm belgeleri tamamladıktan sonra, yarışma günü sabah 09: 00'da Yüzme İl Temsilcisi'ne elden kesin kayıt yaptırabilecekler.

Yarışmaya katılmak isteyen yüzücüler için son başvuru tarihleri ise şöyle:

23 Ağustos Cuma günü Darıca Bayramoğlu Halk Plajı'nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi 21 Ağustos Çarşamba ve 25 Ağustos Pazar günü Karamürsel Altınkemer Halk Plajı'nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi ise 23 Ağustos Cuma.

Vatandaşlar; Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün 335 0 223 nolu telefonundan başvurular ve yarışlarla ilgili detaylı bilgi edinebilir. Ayrıca Yüzme İl Temsilciliği'nden konuyla ilgi bilgi alınabilir. - KOCAELİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Büyükşehir Yüzme Şampiyonası Kandıra'dan Başlayacak - Son Dakika


Advertisement