Buz Tutan Murat Nehri'ni Köprü Olarak Kullanıyorlar - Son Dakika

Buz Tutan Murat Nehri'ni Köprü Olarak Kullanıyorlar

01.01.2012 11:46
Buz Tutan Murat Nehri'ni Köprü Olarak Kullanıyorlar

Muş'ta vatandaşlar buz tutan Murat Nehri'ni köprü olarak kullanıyor.

Muş'ta vatandaşlar buz tutan Murat Nehri'ni köprü olarak kullanıyor.

Muş merkeze bağlı Kıyıbaşı, Dumlusu, Göçmenler, Dilimli ve Akpınar Alıgedik köylüleri, buz tutan Murat Nehri'ni köprü olarak kullanarak şehirle ulaşımlarını sağlıyor.

Dumlusu Köyü Muhtarı Eşref Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, buz tutan nehri kullandıklarında, şehre daha çabuk ulaştıklarını söyledi.

Geceleri eksi 16-17 dereceyi aşan soğuk hava sebebiyle Murat Nehri'ndeki buz tabakasının kalınlığının 50-60 santimetreye ulaştığını belirten Demir, "Köprü olmadığı için biz zaman zaman buzdan geçerek ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Yolun karşısında bulunan köylerde taziye, düğün ve hayvan alışverişi olduğu zaman da biz o köylere buz tutan Murat Nehri'ni geçerek ulaşıyoruz. Şehirle ulaşımın yanı sıra köyler arasında da ulaşım buz kaplı nehir üzerinden sağlanıyor. Nehrin derin olmayan ve güvenli olan bölgelerini bildiğimiz için güvenli bir şekilde geçişimizi sağlıyoruz. Ancak yumuşak havalarda tehlikeli olduğunu biliyoruz" dedi.

- MUŞ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Muş'ta depremzede çocuklar için moral programı düzenlendi Muş'ta depremzede çocuklar için moral programı düzenlendi Şap hastalığına karşı Muş'ta aşılama devam ediyor Şap hastalığına karşı Muş'ta aşılama devam ediyor Muş'ta jandarmadan öğrencilere trafik eğitimi Muş'ta jandarmadan öğrencilere trafik eğitimi

Son Dakika Yerel Buz Tutan Murat Nehri'ni Köprü Olarak Kullanıyorlar - Son Dakika


Advertisement