Buzluk Mağarası Ziyaretçi İlgisi - Son Dakika

Buzluk Mağarası Ziyaretçi İlgisi

03.03.2013 15:44
Buzluk Mağarası Ziyaretçi İlgisi

Pınarbaşı ilçesindeki Buzluk mağarasını, 20 kişilik bir grup ziyaret etti.

Pınarbaşı ilçesindeki Buzluk mağarasını, 20 kişilik bir grup ziyaret etti.

Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan ve aralarında Kastamonu Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanı Sedat İşeri'nin de bulunduğu 20 kişilik grup, ilçeye bağlı Karafasıl köyü sınırları içerisinde yer alan Buzluk Mağarası'nı ziyaret etti.

Ziver Kaplan, gazetecilere yaptığı açıklamada, mağaraya yaklaşık bir ay önce de geldiğini ancak bu kadar fazla buz olmadığını belirterek, bahar ve yaz aylarında mağarada daha fazla buz oluşacağını söyledi.

Ziyaretçiler de buzların, sarkıtların ve dikitlerin çok güzel olduğunu ifade ederek, bu mağaranın mutlaka turizme kazandırılması gerektiğini kaydettiler.

Grup daha sonra Horma Kanyonu'nu ziyaret etti.

Muhabir: Hatice Karakaş

Yayıncı: Sinan Özmüş - KASTAMONU

YORUMLAR
500
TR82 Bölgesi Bölge Planı İl Çalıştayları tamamlandı TR82 Bölgesi Bölge Planı İl Çalıştayları tamamlandı Denizde eğlendiği sırada aniden fenalaşan şahıs öldü Denizde eğlendiği sırada aniden fenalaşan şahıs öldü TR82 Bölgesi Bölge Planı, çalışmalarının ilk aşaması tamamlandı TR82 Bölgesi Bölge Planı, çalışmalarının ilk aşaması tamamlandı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Buzluk Mağarası Ziyaretçi İlgisi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement