Çan Belediyesi Termal Oteli Konserle Açıldı - Son Dakika
Yerel

Çan Belediyesi Termal Oteli Konserle Açıldı

Çan Belediyesi Termal Oteli Konserle Açıldı

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Karşıyaka Mahallesi’nde Çan Belediyesi’ne ait 9 bin 100 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Termal Otel düzenlenen törenle hizmete açıldı.

22.02.2014 10:19

Çanakkale'nin Çan ilçesinde Karşıyaka Mahallesi'nde Çan Belediyesi'ne ait 9 bin 100 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Termal Otel düzenlenen törenle hizmete açıldı. Çan Belediyesi Termal Otelin açılışında Rafet El Roman ve Yusuf Güney'de sahne alarak, geceye katılanlara unutulmaz bir gece yaşattılar.

İlk olarak sahne alan Yusuf Güney söylediği şarkılarla katılımcıları coşturdu. Daha sonra otel açılışı için ilçe protokolü kurdeleyi kesmesinin ardından Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu bir konuşma yaptı. Kuzu, "Yılların tarihine bugün burada imza atıyoruz. Yıl 2009, bir dönem kapandı bir dönem başladı. Çan'da 29 Mart 2009 bir kırılma noktasıydı. Çanlı hemşerilerimiz bize yetki verdi. Teveccüh gösterdi ve bizi iş başına getirdi. Biz de siz değerli hemşerilerimizin güvenine layık olmaya çalıştık. Geçen bu 5 yılı yatarak değil bakarak değil çalışarak geçirdik. Bizler Çan için gece gündüz sizler için çalıştık. Çan'ı şantiye alanına çevirdik. Dört bir yanında çalıştık. Çan'ın kaybettiği yıllarını geri kazanmak zorundaydık. Hükümetimizin desteğini alarak ezberleri bozduk. Alışkanlıkları değiştirdik. Sizlerden aldığımız güçle Çan'ımızı hizmetle tanıştırdık. Sizlere 41 proje sözü vermiştik. Ama Hükümetimizle birlikte 80 projeyi hayata geçirdik. Bizlerden önce 20 yılda Çan'a yapılan yatırım 36 milyon iken bizim 5 yılda acemilik dönemimizde yapılan yatırım 80 milyon TL. Aradaki fark bu. Biz yine sizler için bu hizmete talibiz. Yetki verirseniz yine 41 projemizle sizler için canla başla çalışmaya talibiz" şeklinde konuştu.

Başkan Kuzu, 10 gün otele müşteri alınmayacağını, bunun yerine sadece ilçe halkına hizmet verileceğini söyledi. Başkan Kuzu, "Çan'lılar, gelin gezin görün. Personelimiz sizi burada karşılayıp otelimizi gezdirecek. Çayınızı kahvenizi yudumlarken Çan'ı izleyeceksiniz. Otelimiz 10 katlı olup 150 yatak kapasiteli ve engeli ve özürlüler için özel odalar yapıldı. Buradan engellilerimiz ve 70 yaşındakiler ücretsiz yararlanacaklar. Termal Otel bünyesinde 250 metrekarelik 1 adet karma yüzme havuzu, 108 metrekarelik bayan ve erkek ayrı olmak üzere 2 adet yüzme havuzu, ayrıca fitness salonu, kar çeşmesi, spa merkezi, masaj salonu, Türk hamamı, sauna, buhar ve çamur banyoları, oyun salonları da yer alıyor. Belediye olarak biz burayı sadece bir otel olarak görmüyoruz. Aynı zamanda burası sosyo-kültürel bir merkez haline gelecek" dedi. Konuşmanın ardından Rafet El Roman sahne aldı.

Çan Belediyesi Termal Oteli'nin açılış törenine AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, 23. Dönem AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, Çanakkale Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, Jandarma komutanı Binbaşı Hakan Fırat, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, Kaleseramik Fabrikaları Genel Müdürü Süleyman Soysal, AK Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Karagöz, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çan Belediyesi Termal Oteli Konserle Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement