Çiftlik'te Erken Yaşta Evlilikleri Önleme Projesi Başlatılıyor - Son Dakika
Yerel

Çiftlik'te Erken Yaşta Evlilikleri Önleme Projesi Başlatılıyor

Çiftlik\'te Erken Yaşta Evlilikleri Önleme Projesi Başlatılıyor

Niğde ili Çiftlik ilçesinde 'Erken Yaşta Evlilikleri Önleme Projesi' kapsamında pilot bölge oluşturulacak ve çalışmalar başlatılacak.

26.01.2012 17:07

Niğde ili Çiftlik ilçesinde 'Erken Yaşta Evlilikleri Önleme Projesi' kapsamında pilot bölge oluşturulacak ve çalışmalar başlatılacak.

Niğde Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden Doç. Dr. Bülent Kara, Niğde İl Sağlık Müdürlüğü'nde görev yapan Psikolog Cavidan Ebru Kızıl ve Ar-Ge birimi Çiftlik Kaymakamı Hamit Genç'i makamında ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette ilçede erken yaşta evliliğin fazla olduğu ve bunun sebeplerinin araştırılması gerektiğini belirten Kızıl, ilçede bu konu ile ilgili araştırma yapacaklarını ve ilçede belirlenecek bir merkezde bir danışma merkezi açılarak bu merkezden faaliyetleri yürüteceklerini dile getirdi.

Kaymakam Genç ise, " Böyle bir çalışmada beraber olmak bizleri mutlu eder. Bizler 2012 hedeflerimizi açıklarken erken yaşta evlilik üzerine çalışmalarımız olacaktı bu yıl için. Bu projeyi sizlerle beraber profesyonel bir şekilde yapmak isteriz." dedi.

Söz konusu çalışmalar çerçevesinde araştırmalar yapılacağı ve seminer sunumuyla araştırma sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

(TT- YE-SK)

26.01.2012 16: 47 TSİ

NNNN - NİĞDE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çiftlik'te Erken Yaşta Evlilikleri Önleme Projesi Başlatılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement