Çiftlikköylü Bayanlar Emeklerini Sergiledi - Son Dakika
Yerel

Çiftlikköylü Bayanlar Emeklerini Sergiledi

Çiftlikköylü Bayanlar Emeklerini Sergiledi

Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Tarafından Gacık ve Dereköy'de Açılan El Sanatları Kurslarını Bitiren Bayanlara Sertifikaları Verilirken, Kursiyerlerin El İşleri de Sergilendi.

10.06.2008 12:35

Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Gacık ve Dereköy'de açılan el sanatları kurslarını bitiren bayanlara sertifikaları verilirken, kursiyerlerin el işleri de sergilendi.

İlk olarak Çiftlikköy İlçesi'ne bağlı Gacık Köyü'nde yapılan törende biçki ve dikiş kurslarını başarıyla bitiren 12 bayana sertifikaları verildi. Köy kahvehanesinde yapılan törene Kaymakam Hüseyin İçten, Belediye Başkanı Metin Dağ, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Karslı ve diğer protokol üyeleri katıldı. Kaymakam İçten, Gacık Köyü'nün bir sosyal tesise ihtiyacı olduğunu belirterek "Çok yakında bu tesisin temelini köylü bayanlarımızla birlikte atacağız" dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan makine nakışı kursunun sertifikaları ise Dereköy'de verildi. Buradaki törende konuşan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cahit Yıldırım, Dereköy'de 6 ay süren kursun başarıyla noktalandığını kaydetti. Toplam 50 ders saatlik kursu başarıyla bitiren 9 bayana sertifikaları verildi. Sertifika töreninin ardından, kurs boyunca yapılan nakış örneklerinin sergisi gezildi.

(SÇ-MŞ) 10.06.2008 12:06 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çiftlikköylü Bayanlar Emeklerini Sergiledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement