Çiğli'de Engelli Vatandaşlara Özel Eğlence - Son Dakika

Çiğli'de Engelli Vatandaşlara Özel Eğlence

Çiğli\'de Engelli Vatandaşlara Özel Eğlence
Son Güncelleme: 04.12.2015 11:16

İzmir’in Çiğli ilçesinde, Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelliler ve aileleri için eğlence düzenlendi.

İzmir'in Çiğli ilçesinde, Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelliler ve aileleri için eğlence düzenlendi.

Çiğli Belediyesi, Engelliler Günü'nde engelli vatandaşlar ve ailelerini unutmadı. Düzenlenen yemekli eğlenceye katılan vatandaşlar, gönüllerince eğlendi. Konserlerin verildiği, gösterilerin sunulduğu gecede vatandaşlar keyifli bir gün geçirdi.

Engellilerle ilgili sosyal projeleri desteklediklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, "3 Aralık günü toplumumuzun önemli bir parçası olan engellilerimiz izin bir farkındalık günüdür. Biz engellimizi engelli gibi görmüyoruz. Asıl onlara engelsiz bir yaşam sunamayan zihniyeti engelli buluyoruz. En büyük engel zihinlerimizde. Engellilerimize sahip çıkmak hepimizin insanlık görevidir. Şehrin yapılaşmasında engellilerimizi dikkate alıyoruz, onlarca sosyal proje ile onların yanındayız. Onların rahat ulaşımları için engelli servis aracı aldık. Tekerlekli sandalyeler dağıtıyoruz ve ilçemizin çeşitli yerlerine engelli aracı şarj istasyonları kurduk. Meclis üyelerimizle beraber her zaman onların yanındayız. Sosyal demokrat kimliğimizin bir yansıması olan sosyal projeleri destekliyoruz" dedi.

Gecede bir konuşma yapan Çiğli Kaymakamı Yusuf Güler ise şöyle konuştu:

"Bir gün hepimiz gerçekten engelli olabiliriz. Ama önemlisi kafalardaki engelleri kaldırabilmek. Engellerimiz için bütün kurumlara görev düşmektedir. Engellilere yönelik devlet ve toplum her zaman engelli vatandaşların yanında olmak zorunda. Mülki amir ben olarak her zaman yanınızda olacağım. Sizlerin daha iyi şartlarda yaşamanızı istiyoruz bu anlamda hazırladığımız projelerimizi de uygulayacağız. Hep birlikte başaracağız. Unutmayın kapılarımız her zaman sizlere açık."

Eğlenceye, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve eşi Ergül Arslan, Çiğli Kaymakamı Yusuf Güler, CHP İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu, Çiğli Esnaf Odası Başkanı Arif Altıkulaç, Çiğli Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Taner Cömert, Tüm Engelliler İçin Engelsiz Bir Dünya Derneği Başkanı Mehmet Aslan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, meclis üyeleri ile muhtarlar katıldı. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çiğli'de Engelli Vatandaşlara Özel Eğlence - Son Dakika


Advertisement