Bağcılar Belediyesi, çocuklar için ücretsiz yüzme kursu düzenliyor - Son Dakika

Bağcılar Belediyesi, çocuklar için ücretsiz yüzme kursu düzenliyor

27.06.2022 12:41
Bağcılar Belediyesi, çocuklar için ücretsiz yüzme kursu düzenliyor

Bağcılar Belediyesi, hafta içi 09.00-16.00 arasında 6-13 yaş grubu çocuklara ücretsiz yüzme kursu imkanı sunuyor.

Bağcılar Belediyesi, hafta içi 09.00-16.00 arasında 6-13 yaş grubu çocuklara ücretsiz yüzme kur su imkanı sunuyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, okulların tatil olmasıyla Bağcılar Belediyesi bünyesindeki havuzlarda yaz sezonu başladı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan ve 7 yıldır devam eden "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında Barbaros, Demirkapı, Göztepe, Kemalpaşa, Kazım Karabekir, Yıldıztepe, Yüzyıl ve 15 Temmuz yüzme havuzlarında hafta içi 09.00-16.00 arasında 6-13 yaş grubu çocuklara ücretsiz yüzme kursu veriliyor.

Gerekli hijyenin sağlandığı havuzlarda uzman kadın ve erkek antrenörler tarafından temel yüzme bilgisi veriliyor. Çocuklar, sıcak yaz günlerinin keyfini havuzlarda serinleyerek çıkarırken, arkadaşlarıyla da keyifli zaman geçiriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, "Su sporları çocuklarımız için çok önemli. Üstelik yüzmenin sadece fiziksel faydaları yok, psikolojik olarak da oldukça faydalı bir spor. Bu sebeple bütün çocuklarımızı havuzlarımızdan yararlanmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği yüzme etkinliği, yaz sonuna kadar devam edecek.

YORUMLAR
500
Meteoroloji'den İstanbul ve Ankara dahil 17 ile sarı kodlu uyarı! Ani sel ve su baskınları için tedbirli olunması istendi Meteoroloji'den İstanbul ve Ankara dahil 17 ile sarı kodlu uyarı! Ani sel ve su baskınları için tedbirli olunması istendi Beşiktaş kaçtı Alanya yakaladı! Kara Kartal, 3 farklı üstünlüğü koruyamayınca sahadan 1 puanla ayrıldı Beşiktaş kaçtı Alanya yakaladı! Kara Kartal, 3 farklı üstünlüğü koruyamayınca sahadan 1 puanla ayrıldı Muhalefet, 'Bir daha iktidara oy vermeyeceğim' diyenleri gözüne kestirdi: İktidara itiraz edenlerin yarısı oy verse kazanırız Muhalefet, 'Bir daha iktidara oy vermeyeceğim' diyenleri gözüne kestirdi: İktidara itiraz edenlerin yarısı oy verse kazanırız
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bağcılar Belediyesi, çocuklar için ücretsiz yüzme kursu düzenliyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement