Çorum'da Nevruz Coşkusu - Son Dakika
Yerel

Çorum'da Nevruz Coşkusu

Çorum\'da Nevruz Coşkusu

Çorum'da 21 Mart Bahar Bayramı (Nevruz) büyük bir coşku içerisinde kutlandı.19 Mayıs İlköğretim Okulu'nda düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamalarına Vali Yardımcısı Hüseyin İçten, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, okul müdürleri, öğretmenler...

21.03.2013 18:46

Çorum'da 21 Mart Bahar Bayramı (Nevruz) büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

19 Mayıs İlköğretim Okulu'nda düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamalarına Vali Yardımcısı Hüseyin İçten, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Canbakan "Nevruz bizim, Ön Asya ve Orta Asya Kavimleri'nin ortak bayramıdır. Bu bayram sevincin, huzurun, baharın, yeni bir yıla başlamanın Bayramı. Tarlaya, bahçeye, bağa, çıkmanın bayramı, çalışmaya başlamanın bayramı. Bu bayramda kin ve nefrete yer yok" dedi.

Canbak'ın konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Hüseyin İçten, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru ve diğer protokol üyeleri ve öğrenciler Nevruz ateşini yakarak üstünden atladılar.

Daha sonra protokol ekibi demir dövme törenini gerçekleştirirken, yumurta tokuşturarak vatandaşların Nevruz coşkusuna ortak oldu.

Çeşitli gösteriler ve yarışmalarla devam eden program pilav ikramı ile sona erdi. - ÇORUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çorum'da Nevruz Coşkusu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement