Çtso'dan Milletvekillerine Tebrik Ziyareti - Son Dakika
Yerel

Çtso'dan Milletvekillerine Tebrik Ziyareti

Çtso\'dan Milletvekillerine Tebrik Ziyareti

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (Çtso), 22 Temmuz Genel Seçimlerinin Ardından Meclise Girmeye Hak Kazanan Milletvekillerini Tebrik İçin Partilere Ziyaretlerde Bulundu.

24.07.2007 19:16

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), 22 Temmuz genel seçimlerinin ardından meclise girmeye hak kazanan milletvekillerini tebrik için partilere ziyaretlerde bulundu.

ÇTSO Başkanı İlhami Tezcan ve yönetim kurulu üyeleri ilk ziyaretlerini AK Parti Çanakkale teşkilatına yaptı. AK Parti'den milletvekili seçilen Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku'nun da hazır bulunduğu ziyarette ÇTSO Başkanı İlhami Tezcan, meclise girmeye hak kazanan milletvekillerini kutladı. İl Başkanı Cihat Temiz'le de bir süre görüşen İlhami Tezcan, Türkiye genelinde demokratik bir seçimin yapıldığını ifade ederek, "Çanakkale'de seçimlere iştirakin yüzde 90 gibi yüksek seviyede olması bizleri sevindirdi. Ayrıca seçimlerde herhangi bir olay çıkmaması demokrasi adına gurur verici bir olay. İnşallah mecliste de milletvekillerimiz birlik ve beraberlik içinde bu tabloyu devam ettirirler. Temennimiz cumhurbaşkanlığı seçiminde de bu tablonun yaşanması. Bizler yeniden milletvekili seçilen Mehmet Daniş'i mecliste bakan olarak görmek istiyoruz" dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş ise seçimlerde halkın istikrardan yana karar verdiğini belirterek, "Artık vatandaşlarımız 2 anahtar vaat edenlere inanmıyor. Bu da artık vatandaşlarımızın yaptığımız icraata ne kadar önem verdiğini açıkça gösteriyor. Çanakkale'de en kısa sürede duble yol çalışmalarını bitirmek istiyoruz. Ayrıca yaş sebze ve meyve işletme fabrikasının kurulup bunların buradan ihracatının yapılması için de çalışma başlatacağız. Çanakkale'deki işsizlik problemini de yapılacak olan tersane ve yat imalat yeri ile bir nebzede olsa azaltmak istiyoruz. Amacımız bundan sonra Çanakkale'nin en iyi yere gelmesini sağlamak" diye konuştu.

Ardından ÇTSO yöneticileri MHP il binasına geçti. Burada milletvekili seçilen Mustafa Kemal Cengiz'i tebrik eden yönetim kurulu üyeleri, MHP'nin meclise girmesinden dolayı memnun olduklarını belirtti. Mustafa Kemal Cengiz ise Türk halkının istikrar laflarına inanarak tekrar AK Partiyi tercih ettiğini belirterek, "Halkımız MHP'yi de bu istikrarın takipçisi olarak meclise gönderdi. Bizler elimizden geldiğince mecliste Çanakkale'yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız" dedi.

Ziyarette MHP Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Özdemir ile birlikte partililer de katıldı. Ziyaretlerin son durağı ise CHP il binası oldu. ÇTSO üyeleri yeniden milletvekili seçilen Ahmet Küçük'ü tebrik etti. Küçük, seçimlerde halkın kendilerine tekrar muhalefet görevi verdiğini ifade ederek, "Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Çanakkale için mecliste elimizden geleni yapacağız" dedi. Ziyarete CHP İl Başkanı Hakan Evirgen ve partililer de katıldı.

(AÖ-MŞ)

24.07.2007 18:47 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çtso'dan Milletvekillerine Tebrik Ziyareti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement