Denizden Balık Yerine Karaca Çıktı - Son Dakika

Denizden Balık Yerine Karaca Çıktı

09.01.2012 13:00
Denizden Balık Yerine Karaca Çıktı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki bir balıkçı, avlanmak için açıldığı denizden limana karacayla döndü.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki bir balıkçı, avlanmak için açıldığı denizden limana karacayla döndü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, beldede balıkçılıkla uğraşan Yahya Elibol, "Cansu" adlı teknesiyle levrek avlamak için Edremit Körfezi'ne açıldı. Teknesindeki oltasını denize bırakan Elibol, Nusratlıaltı bölgesinde kıyıdan yaklaşık 2 mil açıkta hareket halindeki bir canlıyı fark etti.

Teknesiyle söz konusu bölgeye giden Elibol, denizdeki canlının karaca olduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Elibol, uzun bir uğraştan sonra denizden çıkardığı karacayı teknesine alıp Küçükkuyu Limanı'na döndü.

Elibol, karaya çıktıktan sonra Orman İşletme Şefliğini arayıp, karacayı Edremit Av ve Yaban Hayatı Koruma Merkezinden gelen yetkililere teslim etti.

Küçükkuyu Orman İşletme Şefi Oygar Topaloğlu, yaptığı açıklamada, karacanın Edremit'te veterinerler tarafından tedavi edileceğini ve iyileşince yeniden doğal ortamına bırakılacağını söyledi.

Topaloğlu, 1 yaşında olduğu tahmin edilen karacanın köpek saldırısından kurtulmak için denize atladığını düşündüklerini kaydetti.

- ÇANAKKALE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Denizden Balık Yerine Karaca Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kendisini kedi sanan adam, annesi ve teyzesini öldürmekle suçlandığı mahkemede miyavladı 09:39 Kendisini kedi sanan adam, annesi ve teyzesini öldürmekle suçlandığı mahkemede miyavladı Su altında çaresiz anlar! Kutup ayısı pençeleriyle kavradığı rakibini 60 saniyede öldürdü 09:35 Su altında çaresiz anlar! Kutup ayısı pençeleriyle kavradığı rakibini 60 saniyede öldürdü Mardin'de altın işlemeli bin yıllık 5 Tevrat ele geçirildi! Ülkemize nasıl getirildiği araştırılıyor 09:32 Mardin'de altın işlemeli bin yıllık 5 Tevrat ele geçirildi! Ülkemize nasıl getirildiği araştırılıyor
Beşiktaş yenilgisiyle sinirlenen Fatih Terim'in soyunma odası sözleri ortaya çıktı 09:28 Beşiktaş yenilgisiyle sinirlenen Fatih Terim'in soyunma odası sözleri ortaya çıktı Rus vekilden ilginç SİHA açıklaması: Bizi, Çin malı olduğuna ve makine tüfekle vurulabileceğine ikna ettiler 09:24 Rus vekilden ilginç SİHA açıklaması: Bizi, Çin malı olduğuna ve makine tüfekle vurulabileceğine ikna ettiler İlk kez görüntülendiler! Camdaki Kız'ın Sedat'ı onu sır gibi saklıyordu 09:18 İlk kez görüntülendiler! Camdaki Kız'ın Sedat'ı onu sır gibi saklıyordu
AK Parti'ye oy vermekten vazgeçenlerin gerekçesi ne? Son anketten çarpıcı sonuç 23:21 AK Parti'ye oy vermekten vazgeçenlerin gerekçesi ne? Son anketten çarpıcı sonuç Tanıtımı yapılıp yayınlanmayan EDHO'da büyük kriz! Son gelişme dizinin hayranlarını yıkacak 21:33 Tanıtımı yapılıp yayınlanmayan EDHO'da büyük kriz! Son gelişme dizinin hayranlarını yıkacak
Advertisement