Kazanlar bu sefer öğrenciler için değil depremzedeler için kaynadı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Kazanlar bu sefer öğrenciler için değil depremzedeler için kaynadı

23.03.2023 21:10

Kazanlar bu sefer öğrenciler için değil depremzedeler için kaynadı Depremzedeler evlerinden, memleketlerden uzak ilk iftarlarını açtı 6 Şubat tarihinde meydana gelen afet sonrası Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Danişmend Gazi Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen depremzedeler...

Kazanlar bu sefer öğrenciler için değil depremzedeler için kaynadı

Depremzedeler evlerinden, memleketlerden uzak ilk iftarlarını açtı

MUŞ - 6 Şubat tarihinde meydana gelen afet sonrası Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Danişmend Gazi Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen depremzedeler evlerinden, memleketlerden uzak ilk iftarlarını yaptı.

Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Danişmend Gazi Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen depremzedelerin iftar yemekleri diyetisyenler kontrolünde aşçılar tarafından özenle hazırlanıyor. Yurtta kalan 400 depremzede, ramazan ayının ilk iftarını açmanın mutluluğunu yaşadı. Düzenlenen İftar programında Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Depremzedelerle birlikte iftarını açan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, Daha önce öğrenciler için kaynayan kazanların, bugün depremden etkilenen vatandaşlar için kaynadığını ifade ederek, "Depremin olduğu günden bu yana bakanlığımızın yönlendirmesiyle valiliğimizin koordinesinde depremzede vatandaşlarımızı ağırlamaya devam ediyoruz. Yaklaşık 400 vatandaşımız misafirimiz oldu. Bugün ramazanın ilk günü. İlk iftarımızı bugün gerçekleştirdik. Sıcak bir aile ortamında diyetisyenlerimizin kontrolünde nezih bir şekilde burada misafirlerimize iftarımızı sunduk. Bugün burada Muş Valimiz, Vali yardımcılarımız il müftümüz, kurum müdürlerimizle misafirlerimizle beraberdik. Onlarla hasbihal ettik, iftar açtık. Burada kalan vatandaşlarımıza teravih namazı mukabele aynı zamanda dini değerler programıyla çocuklarımıza yönelik etkinlikler ramazanımızı güzel bir şekilde idrak edeceğiz. Daha önce burada öğrenciler için kaynayan kazanlarımız, bugün kazanlarımız depremden etkilenen vatandaşlarımız için kaynadı" dedi.

Depremzede Ayhan Çiçek ise, "Adıyaman Gölbaşından geldim. Devletin koordinesinde bizi yurda yerleştirdiler. İftarımızı açtık. Allah milletimizin ve devletimizin eksikliğini vermesin. Burası çok güzel, memnunuz. İnsanın kaldığı evi bir başkadır, ama biz burada hiç fark etmedik. Yemek konusunda da hiç sıkıntı görmedik. Allah devletimizden milletimizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Muş Vali Vekili Mustafa Ayvat, Vali Yardımcısı Berker Çırak ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, depremzedelerle iftarını açtı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Kazanlar bu sefer öğrenciler için değil depremzedeler için kaynadı - Son Dakika


Advertisement