Derince İşitme Engelliler Derneği Açıldı - Son Dakika

Derince İşitme Engelliler Derneği Açıldı

09.03.2012 18:00
Derince İşitme Engelliler Derneği Açıldı

Derince İşitme Engelliler Derneği törenle hizmete açıldı.

Derince İşitme Engelliler Derneği törenle hizmete açıldı.

Yavuz Sultan Mahallesindeki dernek binasının açılışında konuşan dernek başkanı Halil İbrahim Koral, genç, enerjik ve yeni projeler hazırlayan bir ekip ile Derince İşitme Engelliler Derneği'ni kurduklarını belirtti.

Derneğin işitme engellilerin istihdama katılması için projeler yürüteceğine dikkati çeken Koral, "Derneğimiz çatısı altında hazırladığımız proje kapsamında İŞKUR destekli meslek edindirme kursları başlatacağız. Kurs sonunda kursiyerlerimizin minimum yüzde 20'sine dernek olarak iş garantisi veriyoruz. Diğer kursiyerler İŞKUR tarafından iş alanına girecekler. Kısa süre içerisinde her kurumda işaret dili bilen bir eleman çalışması zorunlu olacak. Biz de derneğimizde işaret dili eğitimi vereceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından derneğin açılışı yapıldı.

Başkanlığını Koral'ın yaptığı ve 95 üyesi olan derneğin, yönetim kurulunda Maksude Taşçı, Uğur Koral, Mahmut Tuğan, Nilay Sivri, Engin Kaya, Necmi Taşçı gibi isimler bulunuyor.

- KOCAELİ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Derince İşitme Engelliler Derneği Açıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement