Derinkuyu'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması - Son Dakika

Derinkuyu'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması

10.03.2015 17:37
Derinkuyu'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması

Derinkuyu ilçesinde İstiklal Marşı okuma yarışması düzenlendi.

Derinkuyu ilçesinde İstiklal Marşı okuma yarışması düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Derinkuyu Ortaokulu salonunda 4, 5, 6, 7 ve 8.sınıflara yönelik düzenlenen yarışmaya 16 okul katıldı.

Yarışmada en güzel İstiklal Marşını okuyan öğrenciler arasında 457 puan alan Suvermez Ortaokulu öğrencisi Hatice Kübra Mutlu birinci, 455 puan alan Özlüce İlkokulundan Şeyda Sarnıç ikinci, 436 puan alan Atatürk İlkokulu öğrencisi Fatma Büyükkol ise üçüncü oldu.

Yarışma jüri üyeliklerini Şair yazar Mehmet Baş, gazeteci yazar Osman Aytekin, öğretmenlerden Talip Özdemir, Özlem Bileyen ve Süleyman olgun yaptı.

Milli Eğitim Müdürü Hakkı Şafak Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı'nı okuma yarışmasının amacının, ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin, Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirmek olduğunu belirtti.

YORUMLAR
500
Akbük Koyu'nda deniz üstüne inşa edilen platformlar kaldırıldı Akbük Koyu'nda deniz üstüne inşa edilen platformlar kaldırıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Derinkuyu'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement