Dursunbey'de 'Küçük Küçük Dünyayı Biriktiriyoruz' Projesi - Son Dakika
Yerel

Dursunbey'de 'Küçük Küçük Dünyayı Biriktiriyoruz' Projesi

Dursunbey\'de \'Küçük Küçük Dünyayı Biriktiriyoruz\' Projesi

Dursunbey Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Küçük Küçük Dünya’yı Biriktiriyoruz’ Projesi Milletvekilleri Kasım Bostan ve Mahmut Poyrazlı’nın katılımı ile start aldı.

17.02.2017 16:55

Dursunbey Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Küçük Küçük Dünya'yı Biriktiriyoruz' Projesi Milletvekilleri Kasım Bostan ve Mahmut Poyrazlı'nın katılımı ile start aldı.

Dursunbey Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Küçük Küçük Dünya'yı Biriktiriyoruz' Projesi Sadullah Özer İlkokulunda yapılan törenle başladı. Çcouklara tasarruf alışkanlığı ve yardımlaşma bilinci kazandırmak amacı ile başlatılan proje kapsamında ilçe merkezinde bulunan 1 ve 4. Sınıf öğrencilerine özel kilitli şeffaf kumbaralar dağıtılacak.

Projenin ilk etabı Sadullah Özer İlkokulu 1/A sınıfında başladı. Balıkesir Milletvekilleri Kasım Bostan, Mahmut Poyrazlı, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir ve öğretmenleri katılımı ile gerçekleşe dağıtım törenin de 20 öğrenciye kumbaraları teslim edildi. Dağıtım töreni öncesinde konuşma yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçvan tasarruf alışkanlığını küçük yaşlarda öğretecek bu projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Bahçavan tasarruf yapılacak bu paralarla ilerleyen zamanlarda bazı ihtiyaçların karşılanabileceğini söyledi. Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan ise dağıtımı yapılan bu kumbaralara öğrencilerin babalarından aldıkları harçlıkların bir kısmını bu kumbaraya atmalarını istedi. Tasarrufun hem ülkeler açısından öenmli olduğuna vurgu yapan Bostan, bu bilincin gelişmesi için bu projenin hayata geçirildiğine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Dursunbey Belediyesi tarafından finanse edilen kumbaralar vekiller ve Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan tarafından öğrencilere tek tek dağıtıldı. Proje kapsamında ilçe genelinde bulunan yaklaşık 2 bin öğrenciye bu kumbaralardan dağıtılacak. Bu programın ardından okula yeni yapılan Z Kütüphaneyi ziyaret eden vekiller burada Bengi projesi kapsamında gerçekleşen okuma etkinliğine de katıldılar. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dursunbey'de 'Küçük Küçük Dünyayı Biriktiriyoruz' Projesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement