Düziçi Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Topal Açıklaması - Son Dakika

Düziçi Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Topal Açıklaması

11.01.2013 12:20
Düziçi Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Topal Açıklaması

Düziçi Meyve üreticiler Birliği Başkanı İsmet Topal, "Meyve bahçesinde bor ve çinko elementi mutlaka kullanılmalıdır" dedi.

Düziçi Meyve üreticiler Birliği Başkanı İsmet Topal, "Meyve bahçesinde bor ve çinko elementi mutlaka kullanılmalıdır" dedi.

Yönetim kurulu üyeleri ve üreticilerle birlikte Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Erdoğan Toy'u makamında ziyaret eden Topal, bu yıl özellikle zeytin, nar ve elma bahçelerinde yeterli verim alınamadığını belirtti.

Söz konusu ürenlerde rekoltenin çok düşük olduğunu ifade eden Topal,

"Ziraat mühendisi ve üniversitelerdeki hocalarımız, bor ve çinko eksikliği görülen bahçelerde verimin oldukça düşük olduğunu söylediler. Biz de Meyve Üreticiler Birliği olarak kooperatif yönetiminden, bor ve çinko bitki besin elementlerinin toz halinde gübre gibi topraktan verilmesi için, çalışmalar yaptık. İnşallah bu elementler yakında ilçemize gelecektir. Bütün üreticilerimiz, meyve bahçelerinde, bor ve çinko elementini mutlaka kullanmalıdır" dedi.

Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Toy da ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu söyleyerek, Topal ve ekibine teşekkür etti.

Muhabir: Mustafa Demirbaş

Yayıncı: Zuhal Uzundere Kocalar - OSMANİYE

Kaynak: AA
Osmaniye'de kaçak sigara üretimi yapan şahıs yakalandı Osmaniye'de kaçak sigara üretimi yapan şahıs yakalandı

Son Dakika Yerel Düziçi Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Topal Açıklaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement