Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü Kutlandı - Son Dakika
Yerel

Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü Kutlandı

Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü Kutlandı

Sağlık Sen’in organize ettiği programda Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü kutlaması Maksadı muhabbet düğün salonunda yapıldı.

13.05.2015 10:36

Sağlık Sen'in organize ettiği programda Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü kutlaması Maksadı muhabbet düğün salonunda yapıldı.

Kutlama programında konuşma yapan Bayburt Sağlık-Sen Başkanı Fikret Lökoğlu, "Sağlık-Sen Bayburt Şubemiz tarafından düzenlenen Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar günü eğlence programımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bizler Sağlık-Sen ailesi olarak, üyemizin, insanımızın, ülkemizin geleceğini önemsiyoruz. Üyelerimiz bizim aile bireylerimizdir. Biz aile bireylerimizin üzüntülerini, sıkıntılarını ve dertlerini azalmak istiyoruz. Bunun için bu yola koyulduk. Sesimiz zayıftı sizler sayesinde güçlendi, sayımız azdı sizlerle birlikte çoğaldı. Sendikamız İlimizde ve Ülkemiz genelinde Öncü ve Marka bir sendika haline dönüştü. İlkemiz, haklının yanında olmaktı olduk. Düşenin elinden tutmaktı tuttuk. Demokrasiden yana olduk. Hak ve hürriyetlerin korunmasından yana bir duruş sergiledik. Zulmeden zihniyetin tarafında asla yer almadık. Birilerinin ekmeğine yağ sürme anlayışı ile sendikacılık yapmadık, yapmayacağız. Sendikal üslubumuz olarak asla kişisel hakları ortadan kaldıracak bir yol benimsemedik. Yeri geldi kendimize dönük yapılan karalamaları da duymazdan geldik. Çünkü biz biliyorduk ki; Allah doğrunun yar ve yardımcısıdır. Doğrudan yana yürüyenlerden olma noktasında tercihte bulunduk. Hizmet sendikacılığı dedik. Hep doğrunun yanında yer aldık. Ne aldanan, ne de aldatan olduk. Sözün doğrusu neyse hiç korkmadan, çekinmeden tam ortasından söyledik. Üyelerimizin her zaman yanında olmaya çalıştık. Hasta olanlarımıza koştuk, Ölüm acılarını paylaştık. Sevinçli günlerimizde hep beraber neşelendik. Biz sizleri; Türkiye'de yaşayan her toplumun ve her fikrin temsilcisi olan Sağlık-Sen'le yürümeye davet ettik. Arkamızdan gelin demedik. Beraber yapalım diyoruz. Haklı olanın davasında birlikte mücadele edelim diyoruz. Haksızlık nereden ve kimden gelirse gelsin ona karşı olalım istiyoruz. Bu ülkenin ayrılıklara değil, birbirini sevmeye ihtiyacı var. Gönül seferberliğine ihtiyacı var, gönülleri fethetmeye ihtiyacı var, yüreklice sendikacılık yapmaya ihtiyacı vardır. El birliği, gönül birliği, yürek birliği ile sendikacılık yapalım. Bu birliğin önünde ise hiç kimse duramayacaktır. Çünkü; birlik, her kuvvetin üzerinde bir kuvvettir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm mesai arkadaşlarımın günlerini en içten dileklerimizle kutluyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum." şeklinde konuştu.

Bayburt İl Sağlık Müdürü Zülkarni Özbek ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri Hulki Aşır'ın konuşmalarının ardından program pasta kesilmesi ve müzik eğlence programı ile devam etti. - BAYBURT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü Kutlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement