Edp İzmir İl Başkanı Arif Ali Cangı: "12 Eylülcüler Hakkında Şikayetçi Olduk, Şimdi Davanın Müdahili Olacağız" - Son Dakika
Yerel

Edp İzmir İl Başkanı Arif Ali Cangı: "12 Eylülcüler Hakkında Şikayetçi Olduk, Şimdi Davanın Müdahili Olacağız"

Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) İzmir İl Başkanı Arif Ali Cangı, "12 Eylülcüler hakkında şikayetçi olduk, şimdi davanın müdahili olacağız" dedi.

12.01.2012 14:00

Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) İzmir İl Başkanı Arif Ali Cangı, "12 Eylülcüler hakkında şikayetçi olduk, şimdi davanın müdahili olacağız" dedi.

İzmir Adliyesi önünde toplanan grup adına açıklama yapan Cangı, siyasal ve toplumsal yaşamın gerçek demokrasiye kavuşmasının artık ertelenemez bir özlem ve somut beklenti haline geldiğini belirtti.

12 Eylül darbesini yapanların mahkeme önüne çıkarılmasının, basit bir hesaplaşma ve yaraların sarılması değil, mevcut siyasal ve toplumsal yapının demokratikleşmesinde önemli bir dönemeç olacağını kaydeden Cangı, şöyle devam etti:

"Gücünü darbecilerden ve her türlü insanlık dışı muamelenin utanmazca savunulduğu siyasal iklimden alan işkenceciler, halen aramızda 'saygın yurttaşlar' olarak dolaşıyorlar. Bu karanlık rejimin insafsız uygulamalarında rol sahibi olanların yargılanmasının önüne hiç bir mazeret çıkarılamaz. İnsanlık suçunun bu failleri ve ortakları mutlaka hesap vermelidir. Darbe soruşturması dosyasından ayrılan işkence ve diğer insanlık dışı suçlara ilişkin yürütülen soruşturma da biran önce bitirilip dava açılmalı."

EDP, 12 Eylül'e, sorumlularına, yasa ve kurumlarına, uygulamalarına ve uzantılarına karşı mücadelenin sesi olmaya devam edecektir. 12 Eylülcüler hakkında şikayetçi olduk, şimdi davanın müdahili olacağız."

- İZMİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Edp İzmir İl Başkanı Arif Ali Cangı: '12 Eylülcüler Hakkında Şikayetçi Olduk, Şimdi Davanın Müdahili Olacağız' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement