Antalya'da 4 plaja mavi bayrak verildi - Son Dakika

Antalya'da 4 plaja mavi bayrak verildi

01.07.2022 13:05
Antalya'da 4 plaja mavi bayrak verildi

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından Manavgat Belediyesi'ne ait 4 plaja mavi bayrak verildi.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından Manavgat Belediyesi'ne ait 4 plaja mavi bayrak verildi.

Manavgat Belediyesi'ne ait Boğaz Halk Plajı, Kızılot Halk Plajı, Nar Beach Plaj 1 ve Nar Beach 2, plajları mavi bayrak almaya hak kazandı.

Boğaz Otel Halk Plajı'nda düzenlenen mavi bayrak törenine, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cenk Halil Bayaz, TÜRÇEV Antalya Koordinatörü Mustafa Eryiğit, belediye başkan yardımcıları ve belediye birim müdürleri katıldı.

TÜRÇEV Antalya Koordinatörü Mustafa Eryiğit, törendeki konuşmasında, belediyeye ait 4 plajın mavi bayrak almaya hak kazandığını söyledi.

Dünyada en çok mavi bayraklı plaja sahip şehrin 229 plaj ile Antalya olduğunu belirten Eryiğit, "Manavgat sınırları içinde bulunan 55 plaj ile ülkemizin en fazla mavi bayrak ödülünü bunduran ilçedir. Manavgat'ta ek tesislerle birlikte 81 tesis ve 8 halk plajı mavi bayrak ödülüne sahiptir. Bu 8 halk plajından 6'sı Manavgat Belediyesi'ne aittir. Manavgat Belediyesi halk plajları kalite olarak da her yıl üzerine koyarak daha iyi hizmet veriyor." dedi.

Belediye Başkanı Sözen ise Manavgat'ta yaşayan vatandaşlara ve yabancı misafirlere en iyi şekilde hizmete vermeye çalıştıklarını kaydetti.

İlçede 250'nin üzerinde 5 yıldızlı konaklama tesisi bulunduğunu ifade eden Sözen, "Manavgat Belediyesi olarak özel sektörün bu girişimlerine yerel yönetim olarak ayak uydurmak, desteklemek görevimiz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, plajlarda halka emek veren, hizmet veren özellikle belediyedeki mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmalardan sonra göndere mavi bayrak çekildi.

YORUMLAR
500
Çorum haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum'da toplu açılış töreninde konuştu: (3) Çorum haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum'da toplu açılış töreninde konuştu: (3) Norwich City'yi mağlup eden Hull City maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu Norwich City'yi mağlup eden Hull City maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu DEVA Partisi'nden anket şirketine 'Kılıçdaroğlu' talimatı! Ali Babacan çıkacak sonuca göre önemli kararlar alacak DEVA Partisi'nden anket şirketine 'Kılıçdaroğlu' talimatı! Ali Babacan çıkacak sonuca göre önemli kararlar alacak
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Antalya'da 4 plaja mavi bayrak verildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement