Engellilerin "Sembolik Askerlik" Heyecanı - Son Dakika

Engellilerin "Sembolik Askerlik" Heyecanı

08.05.2013 17:30
Engellilerin "Sembolik Askerlik" Heyecanı

"temsili askerlik" uygulamasına katılmadan önce ellerine kına yakılarak uğurlama töreni yapıldı.

Eceabat ilçesinde yaşayan 5 engelli için

"temsili askerlik" uygulamasına katılmadan önce ellerine kına yakılarak uğurlama töreni yapıldı.

Eceabat Kültür Merkezi'ndeki Engelli Kafe'de düzenlenen etkinlikte ilk olarak engelli gençlerin ellerine kına yakıldı. Gençler ile aileleri ve öğretmenleri, bu sırada duygulanarak göz yaşlarına hakim olamadı.

Daha sonra engelliler, müzik eşliğinde oynadı.

Etkinliğe katılanlara, "O Şimdi Asker" yazılı kına keseleri dağıtıldı.

Engelliler ve aileleri, kalabalık grup eşliğinde tekbirler getirerek Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında, "En büyük asker bizim asker" diye slogan atıldı.

Meydandaki törende konuşan Eceabat Müftüsü Muammer Uslu, anne ve babaların, çocuklarını mutlu görmesinin önemli olduğunu söyledi.

"Onların sevinçlerine katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu" diyen Uslu, törende emeği geçenleri tebrik etti.

Gençlerin anneleri de oğulları gerçekten askere gidecekmiş gibi duygulandıklarını ifade ederek, "Askere gitmek ne güzel" diye konuştu.

Tören, dua ettirilmesiyle sona erdi.

Engelliler, 10 Mayıs'ta Çanakkale Boğaz Komutanlığı'na bağlı Yüzbaşı Hakkı Bey Tesisleri'nde düzenlenecek "bir günlük temsili askerlik" uygulamasına katılacak. - ÇANAKKALE

YORUMLAR
500
Son Dakika | Çanakkale'de fuhuş operasyonunda 2 şüpheli yakalandı Son Dakika | Çanakkale'de fuhuş operasyonunda 2 şüpheli yakalandı Son dakika: Çanakkale'deki orman yangını kontrol altında Son dakika: Çanakkale'deki orman yangını kontrol altında Çanakkale'de orman yangını (2) Çanakkale'de orman yangını (2)
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Engellilerin 'Sembolik Askerlik' Heyecanı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement