Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yeni Oyun 'Pusuda' ile Sahnede - Son Dakika
Yerel

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yeni Oyun 'Pusuda' ile Sahnede

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yeni Oyun \'Pusuda\' ile Sahnede

Mersin’in Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ikinci oyunu ‘Pusuda’yı seyirciyle buluşturdu.

29.03.2016 16:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin'in Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ikinci oyunu 'Pusuda'yı seyirciyle buluşturdu. Komedi oyununu Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da izledi.

Dünya Tiyatro Günü'nde yeni bir oyunla perdelerini aralayan Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, "Pusuda" oyunuyla izleyiciyle buluştu. Belediyenin açtığı tiyatro kursundan seçilen oyunculardan oluşturulan Şehir Tiyatrosu ekibinin performansı seyircilerin beğenisini kazandı. Oyun öncesinde Erdemli Belediyesi Basın Yayın Müdürü Adem Arslan, Dünya Tiyatro Günü Bildirisini okudu.

Erdemli Belediye Başkanı Tollu, oyunun ardından sahneye çıkarak, oyuncuları kutladı. Tollu, yaptığı konuşmada, 2009 yılında göreve geldikten sonra ilk olarak fiziki problemleri çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını vurguladı. Şimdi ise bir yandan fiziki hizmetleri sunarken, diğer yandan da Erdemli'yi kültür ve sanat şehri haline dönüştürmenin çabası içinde olduklarını söyleyen Tollu, "Bu çabamız Erdemli'yi kültür sanat şehri haline dönüştürünceye kadar sürecek. Biz Erdemli'de insanları bütünleştirmeyi, kardeşçe yaşatmayı ilke edindik. Siyasi münazaraları bir kenara bırakarak bu tavrımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu tavrımızdan asla sapma olmayacak" dedi.

Tiyatro grubunun azimle yılmadan çalıştığını belirten belediye tiyatro eğitmeni Deniz Sandalcı da çalışmalarının semeresini fazlasıyla almaya başladıklarını dile getirdi. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yeni Oyun 'Pusuda' ile Sahnede - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement