Erzincan'da sosyal konut projesi vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı - Son Dakika
Yerel

Erzincan'da sosyal konut projesi vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı

Erzincan\'da sosyal konut projesi vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı

Erzincan'da "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi" vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı.

04.11.2022 16:14  Güncelleme: 16:20

Erzincan'da "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi" vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen "Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi Projesi" hakkında İskele Meydanı'nda 'Sosyal Konut Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Etkinliği' gerçekleştirildi. Etkinlikte Dörtyol Cumhuriyet Meydanı'na kurulan mobil araçla vatandaşlara bilgi verildi.

Yapılan bilgilendirmede, Erzincanlı vatandaşlara, başvuruda bulunulan sosyal konut projesinin çekilişlerinin bu ayın sonunda yapılacağı, arsa ve dükkan başvurularının devam ettiği, sosyal konut projesine başvuruda bulunan vatandaşlara çekilişin ne zaman yapılacağı ile ilgili bilgiler verildi.

Öte yandan, yerleri henüz belirlenmeyen ve ilerleyen günlerde yerlerinin açıklanacağı arsalar hakkında da bilgiler verilerek, Erzincan genelinde, ilçeler dahil toplamda 6 bin 500 adet arsa olduğunu belirten yetkililer, bu arsaların bir kısmının müşterek bir kısmının ise müstakil olduğunu söyledi. Müstakil arsalar 350 metre kare ile 500 metre kare arasında değişirken müşterek arsalar ise 5 dönüm olarak belirlendi. - ERZİNCAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erzincan'da sosyal konut projesi vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement