Erzurum'da Çete Davası - Son Dakika
Yerel

Erzurum'da Çete Davası

Erzurum'da suç örgütü kurdukları gerekçesiyle yargılanan 12 kişi, Özel Yetkili İkinci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı.

26.01.2012 16:12

Erzurum'da suç örgütü kurdukları gerekçesiyle yargılanan 12 kişi, Özel Yetkili İkinci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı.

Özel Yetkili Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklardan çete lideri olduğu iddia edilen Mustafa Özcan, kardeşleri Tamer Özcan, oğlu Muhammet Özgür Özcan, Cavit Küpeoğlu ile tutuksuz 7 sanık hazır bulundu.

Erzurum Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin Özel Hareket Timleri desteğinde 3 Mayıs 2010 günü organize suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda 12 kişi gözaltına alınmış, 5 kişi tutuklanırken, 7 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Duruşmada 5 polis memuru tanık olarak ifade verdi. Tutuklu sanık Mustafa Özcan "Tanık beyanlarından aleyhe olanları kabul etmiyorum. Mağdur olduk. Ben anama namus sözü vermiştim bir daha hepse girmeyeceğim diye. Babamı kardeşimi vurdular yerimi kurşunladılar ben karşılık vermedim. Ben ne mafya lideriyim, nede çite lideriyim. Ben suç işlememeye tövbe etmiş bir insanım. Tahliyemi istiyorum" dedi.

Diğer sanık Muhammet Özgür Özcan ise babasının tahliyesini istedi. Özcan, "Ben ve babamdan başka kimsemiz yok. Bu şartlarda ailemizi bir araya getirerek örgüt suçuna soktular. Babamın eylemlerle ilgisi yoktur. Cezaevinde bile üzerimizde oyunlar oynanıyor. Hepimiz ayrı yerdeyiz. Bayburt ilene gönderdiler. Dilekçe verdik reddedildi. Babamın sağlık durumu vardır, babamın tahliyesine karar verilmesini istiyoruz" dedi.

Bu arada sanık avukatlarından Muhammet Melik Şahin ise tutuklu sanıkların tahliye talebinde bulunarak "Gecikmiş adaletin gereğini kimse yapmıyor. Öncelikle müvekkillerimizin tahliyelerini istiyoruz. Denetim Serbestlik uygulaması yapılabilir." diye konuştu.

Duruşmada ayrıca Mustafa Özcan hakkında 3. Asliye Ceza mahkemesinde açılan Tehdit ve hakaret dava dosyasının da ağır ceza mahkemesindeki dosyayla birleştirilmesine karar verildi.

Mehkeme heyeti tutuklu sanıklar hakkında kuvvetli suç şüphesinin varlığı gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşma ileri bir tarihe ertelendi. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erzurum'da Çete Davası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement