Eskişehir Büyükşehir'den "Erişilebilir ve Kapsayıcı Oyunlar" Söyleşisi - Son Dakika

Eskişehir Büyükşehir'den "Erişilebilir ve Kapsayıcı Oyunlar" Söyleşisi

22.05.2022 14:43
Eskişehir Büyükşehir'den "Erişilebilir ve Kapsayıcı Oyunlar" Söyleşisi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu tarafından, “Erişilebilir ve Kapsayıcı Oyunlar” başlığı ile öğrenme ortamının oyun ile yapılandırılması üzerine sohbet edilen ve erişilebilir oyunların oynandığı interaktif bir söyleşi düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu tarafından, "Erişilebilir ve Kapsayıcı Oyunlar" başlığı ile öğrenme ortamının oyun ile yapılandırılması üzerine sohbet edilen ve erişilebilir oyunların oynandığı interaktif bir söyleşi düzenlendi.

Masal Şatosu, 'Şato Sohbetleri'ne kaldığı yerden devam ediyor. Engelliler Haftasının ardından engelli çocukları kapsayan önemli bir söyleşi daha düzenlendi. Aslı Uysal Cevgin, Derya Aydın, Gözde Uysal, Mehri Erol, Pınar Göcen, Serena İnanır, Şeyma Büyükurvay ve Zeynel Özbalçık'ın katılımıyla düzenlenen 'Şato Sohbetleri'nde işaret dili çevirmeni Gamze Dinçbaş tarafından çeviri de yapıldı.

İsteyenler için görsel betimlemenin de yapıldığı söyleşide, kapsayıcılık ve erişilebilirlik sadece söyleşinin konusunda kalmayıp, uygulamada katılımcıların ihtiyaç ve beklentilerini de karşılamış oldu.

"ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN NASIL OYUN TASARIMI YAPABİLECEĞİNİN DÜŞÜNÜLÜP OYUNLARIN DENEYİMLEDİĞİ BİR SÖYLEŞİ OLDU"

Zoom üzerinden online yapılan söyleşi hakkında bilgi veren Masal Şatosu yetkilileri, "Öğrenme ortamını oyun ile oluştururken aynı zamanda matematik, hayat bilgisi, fen bilgisi, türkçe, beden eğitimi, müzik, drama ve daha başka birçok disiplin arasında bağlantı kurarak ve kazanımlara odaklanarak engelli çocuklar için nasıl oyun tasarımı yapabileceğinin düşünülüp oyunların deneyimlediği bir söyleşi oldu" dediler.

Oyunlaştırma temelli eğitimlerin iletişim, esneklik ve eşitlik ilkesinden hareketle farklı engel gruplarına uygulanabilirliğini örnekler ve uygulamalar ile deneyimleme fırsatı bulan katılımcılar, söyleşinin sonunda kendi kazanımlarını da dile getirdiler.

YORUMLAR
500
Ebb Senfoni Orkestrası'ndan 'Sezon Kapanış Konseri' Ebb Senfoni Orkestrası'ndan 'Sezon Kapanış Konseri' Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaris'e Gönderdiği Ekip Dönüş Yolunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaris'e Gönderdiği Ekip Dönüş Yolunda Engelli Kübra için Erzurum Büyükşehir Belediyesi yol yaptı Engelli Kübra için Erzurum Büyükşehir Belediyesi yol yaptı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Eskişehir Büyükşehir'den 'Erişilebilir ve Kapsayıcı Oyunlar' Söyleşisi - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement