Eskişehirli Kadınlar Çilem Doğan'ın Beraati Kutladı - Son Dakika
Yerel

Eskişehirli Kadınlar Çilem Doğan'ın Beraati Kutladı

Eskişehirli Kadınlar Çilem Doğan\'ın Beraati Kutladı

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu (EDKP) üyeleri, eşini öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Çilem Doğan’ın beraatini meşale yakıp kutladı.

21.06.2016 22:41

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu (EDKP) üyeleri, eşini öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Çilem Doğan'ın beraatini meşale yakıp kutladı.

Adana'da eşini öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu bulunan ve dün kefaret karşılığında serbest kalan Çilem Doğan için Eskişehirli kadınlar kutlama gerçekleştirdi. Porsuk Bulvarı Adalar istikametinde toplanan yaklaşık 50 kişilik EDKP üyesi kadın, burada hazırlayıp yere serdikleri afiş ve dövizler eşiğinde bir süre bekledi. Daha sonra çeşitli sloganlar atan kadınlar, Çilem Doğan'ın yalnız olmadığını söyledi.

Ardından grup adına basın açıklaması yapan Tuğçe Mutluay, yaşam hakkını savunan kadınlara seslenerek, "Biz kadınların mücadelesi Çilem için, Nevin için ve yaşam hakkını savunan tüm kadınlar özgür olana kadar devam edecek. Bizler birçok ilde olduğu gibi buradan da açıklıyoruz, yaşam hakkımız için, erkek şiddetine maruz kalan ve öz savunmasını gerçekleştiren tüm kadın tutsaklar için, Çilem'e gerçek beraat gelene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz kadınlar karanlığı aydınlatacağız" ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen basın açıklamasının ardından kadınlar, meşale yakıp konfeti patlatarak, çalınan şarkılar eşliğinde halay çekti. Bir süre müzik eşliğinde oyun oynayan kadınlar, daha sonra olaysız şekilde dağıldı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Eskişehirli Kadınlar Çilem Doğan'ın Beraati Kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement