Eskişehirspor Teknik Direktörü Yanal: "Avrupa'da Sadece Eğlence Aracı Olarak Görülen Futbola Bizim Kültürümüzde 'kazan da Nasıl Kazanırsan Kazan' Düşüncesiyle Bakılıyor" - Son Dakika
Yerel

Eskişehirspor Teknik Direktörü Yanal: "Avrupa'da Sadece Eğlence Aracı Olarak Görülen Futbola Bizim Kültürümüzde 'kazan da Nasıl Kazanırsan Kazan' Düşüncesiyle Bakılıyor"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Avrupa'da sadece eğlence aracı olarak görülen futbola Türkiye'de "kazan da nasıl kazanırsan kazan" düşüncesiyle bakıldığını söyledi.

12.01.2012 15:21

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Avrupa'da sadece eğlence aracı olarak görülen futbola Türkiye'de "kazan da nasıl kazanırsan kazan" düşüncesiyle bakıldığını söyledi.

Yanal, Eskişehirspor Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ciddi bir marka ve endüstri olan futbolun Türkiye'de imajının zedelendiğini savundu.

Bu imajın yaratılmasına Türkiye'de yaşayan herkesin katkısının olduğunu belirten Yanal, şöyle konuştu:

"Gelin futbolu kavga olmaktan çıkarıp, bir sosyal paylaşım aracı olarak kullanalım. Öyle bir hale geldik ki konuşulanlar futbolcular ya da futbol değil... Bir bakıyorsunuz aktörler çok daha farklı insanlar. Bunların artık aktörlüğü devretmesi gerekiyor. Avrupa'da sadece eğlence aracı olarak görülen futbola bizim kültürümüzde 'kazan da nasıl kazanırsan kazan' düşüncesiyle bakılıyor. O yüzden Türkiye de bu durumu değiştirmek zorunda. Bu şekilde devam edersek futbol markasını tüketiriz."

Yanal, Türkiye'de en büyük problemlerin başında altyapının geldiğine değinerek, "Benim bu konuda ciddi projelerim var. Eskişehirspor'a bir tane Alper yeter mi- Bakın, Manchester United takımının yüzde 47'si, Barcelona'nın ise yüzde 48'i altyapı oyuncusu. Türkiye ortalaması ise yüzde 8 civarında. Sosyal sorumluluk çerçevesinde bu sorunun ele alınması gerekir" dedi.

-"Eskişehirspor'u Avrupa'ya taşımayı hedefliyoruz"-

Futbolun birlikte oynanan total bir oyun olduğunu ifade eden Yanal, şunları kaydetti:

"Eskişehirspor takımını mutlaka Avrupa'ya götürmek istiyoruz. Bu, Eskişehir kenti için de güzel olacaktır. Bunu başarmak hepimizin isteğidir. Türkiye Kupası'nda gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Önümüzdeki kurada hedefimizi en üst yerlere taşımak için mücadele edeceğiz. Süper Lig'de de bulunduğumuz yeri koruyarak üst sıraları zorlamayı hedefliyoruz. Önümüzdeki Gençlerbirliği maçına kazanmak için çıkacağız. Ben maçları 'iç saha, dış saha' diye ayırmam. Ankara'da deplasmanda olacağımızı düşünmüyorum. Belki bizim seyircimiz daha fazla olacaktır."

- ESKİŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eskişehirspor Teknik Direktörü Yanal: 'Avrupa'da Sadece Eğlence Aracı Olarak Görülen Futbola Bizim Kültürümüzde 'kazan da Nasıl Kazanırsan Kazan' Düşüncesiyle Bakılıyor' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement