Erzurum'un Oltu ilçesinde toprağa gömülü insan kemikleri bulundu - Son Dakika

Erzurum'un Oltu ilçesinde toprağa gömülü insan kemikleri bulundu

06.10.2022 14:15

Erzurum'un Oltu ilçesinde bir yol kenarında toprağa gömülü insan kemikleri olduğu tespit edildi. Kemiklerin arkeologlar tarafından incelenmesini talep eden bölge halkı, kalıntıların eski yıllarda yaşamış başka bir medeniyete ait olduğunu ileri sürüyor.

Oltu Dümbüllü deresine giden yolun yan yamacında görülen insan cesedi ve kemikleri bulundu. Balçık içinde olan insan iskeletinin çok eski yıllara ait olabileceği düşünülüyor. İskeletin incelenip, hangi yüz yıla ait olduğu belirlenmesi isteniyor.

Esrarengiz insan iskeleti yol kenarında gözüküyor

BAŞKA BİR MEDENİYETİN KALINTILARI OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Oltulu vatandaşlar bu iskeleti arkeologların incelemesini istiyorlar. Vatandaşlar bölgede belki de başka bir medeniyetin kalıntılarının ortaya çıkabileceğini belirtiliyor.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Atatürk Üniversitesinde çıkan yangında hasar gören yemekhane yenilendi Atatürk Üniversitesinde çıkan yangında hasar gören yemekhane yenilendi Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsası ASRİAD, Van'da İran Konsolosluğunun açılmasını istedi ASRİAD, Van'da İran Konsolosluğunun açılmasını istedi

Son Dakika Yerel Erzurum'un Oltu ilçesinde toprağa gömülü insan kemikleri bulundu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement