Ganalı Vali Tedavi İçin Türkiye'yi Seçti - Son Dakika

Ganalı Vali Tedavi İçin Türkiye'yi Seçti

26.06.2013 13:47
Ganalı Vali Tedavi İçin Türkiye'yi Seçti

Başkent Akra Valisi Nana Adjei Ampoto, İzmir'de katarakt ameliyatı oldu

Gana'nın başkenti Akra Valisi Nana Adjei Ampoto, İzmir'de katarakt ameliyatı oldu.

Özel bir hastanede, yaklaşık 15 dakika süren operasyonla gözündeki sorun giderilen 66 yaşındaki Ampoto'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Ampoto, operasyonla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Gana'da göz konusunda büyük hastaneler olmadığını kaydederek, bu nedenle teknoloji ve altyapı olarak çok iyi durumdaki İzmir'deki hastanede ameliyat olmayın tercih ettiğini söyledi. Ameliyat olduğu hastaneyi, ülkesine yatırım yapmak için gelen yöneticileri sayesinde tanıdığını aktaran Ampoto, İzmir'de yüksek kalitede bir hastanede ameliyat olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Batıgöz Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Söyler de Gana'da göz hastanesi ve doktor sayısının az olduğunu, bu nedenle göz sağlığı hizmetlerinin yetersiz olduğunu ifade ederek, Ampoto ile bölgede bir hastane açmak üzere gerçekleştirdikleri ziyarette tanıştıklarını söyledi.

Nana Adjei Ampoto'nun kendilerine göz şikayetinden bahsetmesi üzerine İzmir'e davet ettiklerini belirten Söyler, bu sayede sağlığına kavuştuğunu kaydetti. - İzmir

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İzmir'de Kadın ve İktisat Forumu Yapıldı: 'Bugün Türkiye'de Her Üç Kadının Birisi İşsiz' İzmir'de Kadın ve İktisat Forumu Yapıldı: 'Bugün Türkiye'de Her Üç Kadının Birisi İşsiz' Bakan Nebati EYT'nin bütçeye yükünü açıkladı: 'EYT'nin bu yıl için bütçeye maliyeti 255 milyar lira' Bakan Nebati EYT'nin bütçeye yükünü açıkladı: 'EYT'nin bu yıl için bütçeye maliyeti 255 milyar lira' İzmir'de 79 bin 355 öğrenciye yemek desteği İzmir'de 79 bin 355 öğrenciye yemek desteği

Son Dakika Yerel Ganalı Vali Tedavi İçin Türkiye'yi Seçti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement