Gazi ve Şehit Ailelerinden Yahşihan Kaymakamı Özen'e Ziyaret - Son Dakika
Yerel

Gazi ve Şehit Ailelerinden Yahşihan Kaymakamı Özen'e Ziyaret

Gazi ve Şehit Ailelerinden Yahşihan Kaymakamı Özen\'e Ziyaret

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi üyeleri olan şehit aileleri ve gaziler, Yahşihan Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen'i ziyaret etti.

09.01.2012 14:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi üyeleri olan şehit aileleri ve gaziler, Yahşihan Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen'i ziyaret etti.

Ziyarette Dernek Başkanı Rıfat Öcal, dernek faaliyetleri hakkında Kaymakam Özen'e bilgi verirken, yeni faaliyete geçen kaymakamlık binasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Başkan Öcal, "Irak sınırındaki olayda hayatını kaybeden 35 kişinin ailelerine devlet olarak taziye ziyaretinde bulunduğu sırada saldırıya uğrayan Kaymakamımızın yaşadığı olay çok vahim ve üzücü bir olay olarak tarihimize geçmiştir. Bu olayı gerçekleştirenleri ve alkış tutanları şiddetle nefretle kınıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Özen, "Siz değerli şehit ailelerimizi ve gazilerimizi misafir etmek Kaymakamlığımızı son derece memnun etmiştir. İnsanlara dünyayı bağışlasalar tırnak ucundan dahi vazgeçemez, vazgeçmez. Ancak sizler vatanımızın savunulması için kiminiz oğlunu, Kiminiz eşini, kiminiz babasını, kiminiz kardeşini feda etmiş şehit aileleri ve bu uğurda bedenlerinin çeşitli organlarını feda etmiş kişilersiniz. Ben de bir astsubay çocuğu olarak, gerekse de görevim icabı çeşitli olaylara tanıklık ettim ve sizlerden biriyim. Beni bir oğlunuz, kardeşiniz ve ağabeyiniz olarak bilmenizi isterim. Yahşihan Kaymakamı olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim" diye konuştu.

Dernek üyeleri Kaymakamlık ziyareti sonrası Valilik İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğini ziyaret etti. İl Özel İdaresi olarak dernek faaliyetlerini desteklediklerinden dolayı Genel Sekreter Atanur Aydın'a teşekkür eden Öcal, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Genel Sekreter Aydın, "Sizlerin yanında olmak insan olarak hepimizin asli görevidir. Kurumumuzda çalışan gazilerimiz ve şehit yakınlarımızın sorunları ile de yakından ilgilenmekteyim. Kurum olarak samimiyetle her zaman destekçiniz olmaya çalıştım ve devam edeceğim" dedi.

- KIRIKKALE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gazi ve Şehit Ailelerinden Yahşihan Kaymakamı Özen'e Ziyaret - Son Dakika

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement