Gazi ve Şehit Ailelerinden Yahşihan Kaymakamı Özen'e Ziyaret - Son Dakika

Gazi ve Şehit Ailelerinden Yahşihan Kaymakamı Özen'e Ziyaret

09.01.2012 14:40
Gazi ve Şehit Ailelerinden Yahşihan Kaymakamı Özen'e Ziyaret

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi üyeleri olan şehit aileleri ve gaziler, Yahşihan Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen'i ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi üyeleri olan şehit aileleri ve gaziler, Yahşihan Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen'i ziyaret etti.

Ziyarette Dernek Başkanı Rıfat Öcal, dernek faaliyetleri hakkında Kaymakam Özen'e bilgi verirken, yeni faaliyete geçen kaymakamlık binasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Başkan Öcal, "Irak sınırındaki olayda hayatını kaybeden 35 kişinin ailelerine devlet olarak taziye ziyaretinde bulunduğu sırada saldırıya uğrayan Kaymakamımızın yaşadığı olay çok vahim ve üzücü bir olay olarak tarihimize geçmiştir. Bu olayı gerçekleştirenleri ve alkış tutanları şiddetle nefretle kınıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Özen, "Siz değerli şehit ailelerimizi ve gazilerimizi misafir etmek Kaymakamlığımızı son derece memnun etmiştir. İnsanlara dünyayı bağışlasalar tırnak ucundan dahi vazgeçemez, vazgeçmez. Ancak sizler vatanımızın savunulması için kiminiz oğlunu, Kiminiz eşini, kiminiz babasını, kiminiz kardeşini feda etmiş şehit aileleri ve bu uğurda bedenlerinin çeşitli organlarını feda etmiş kişilersiniz. Ben de bir astsubay çocuğu olarak, gerekse de görevim icabı çeşitli olaylara tanıklık ettim ve sizlerden biriyim. Beni bir oğlunuz, kardeşiniz ve ağabeyiniz olarak bilmenizi isterim. Yahşihan Kaymakamı olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim" diye konuştu.

Dernek üyeleri Kaymakamlık ziyareti sonrası Valilik İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğini ziyaret etti. İl Özel İdaresi olarak dernek faaliyetlerini desteklediklerinden dolayı Genel Sekreter Atanur Aydın'a teşekkür eden Öcal, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Genel Sekreter Aydın, "Sizlerin yanında olmak insan olarak hepimizin asli görevidir. Kurumumuzda çalışan gazilerimiz ve şehit yakınlarımızın sorunları ile de yakından ilgilenmekteyim. Kurum olarak samimiyetle her zaman destekçiniz olmaya çalıştım ve devam edeceğim" dedi.

- KIRIKKALE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Gazi ve Şehit Ailelerinden Yahşihan Kaymakamı Özen'e Ziyaret - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement