Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği - Son Dakika

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

06.06.2014 10:48
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

Konya'da düzenlenen etkinlikte çocuklar, yakan top ve mendil kapmaca oynadı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" ve Dünya Çevre Günü dolayısıyla "Çevre İçin Sevgi Çemberi" etkinliği düzenlendi.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları ve Şenliği kapsamında 4 grupta ilkokul ve ortaokul öğrencileri, kaleli yakan top ve mendil kapmaca oyunları oynadılar.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, kaybolmaya yüz tutmuş oyunları yeniden gençlere kazandırmak amacıyla bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Özellikle son yıllarda teknolojinin çok geliştiğine dikkati çeken Gürsoy, "Bilgisayarlarda, telefonlarda, televizyonların sanal aleminde yalnızlaşmaktayız. Hal bu ki oyunlar bizi kendi akranlarımızla, kendi yaş gruplarımızla sosyalleştirmekte ve onlarla birlikte el becerilerimizle ve vücut gelişimimizi daha sağlıklı olarak yapmaktayız. İşte bu sporların amacı tam da bu" diye konuştu.

5 Haziran Dünya Çevre Günü

Sürdürülebilir Çevre Derneği (SÜÇEV) tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda ise bin 700 öğrenci tarihi Alaaddin Tepesi etrafında sevgi çemberi oluşturuldu.

Üstünde "Çözüm Bende" yazılı tişörtlerle Kent Meydanı'nda toplanan öğrenciler buradan güvenlik önlemleri eşliğinde Alaaddin Tepesi'ne yürüdü. Buraya gelen öğrenciler çember oluşturdu.

SÜÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ziya Gündüz, doğanın çok nazik ve kırılgan olduğunu belirterek, "Çevreyi korumalı ve kollamalıyız. Çevreyi kirletmek kolay, temizlemek çok zor ve bedeli fazla. Çevreyi temizlemek için çok fazla kaynak israf ediliyor" dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Doç. Dr. Acar: 'Ramazan sigarayı bırakmak için büyük fırsat' Doç. Dr. Acar: 'Ramazan sigarayı bırakmak için büyük fırsat' EŞİ İLE OĞLUNU DEPREMDE KAYBEDEN RABİA: EFE'MİN UYANMAYACAĞINI NEREDEN BİLEBİLİRDİM EŞİ İLE OĞLUNU DEPREMDE KAYBEDEN RABİA: EFE'MİN UYANMAYACAĞINI NEREDEN BİLEBİLİRDİM Konya'da 'saman tozu' nedeniyle çıkan kavgada iki komşusunu öldüren sanık hakim karşısında Konya'da 'saman tozu' nedeniyle çıkan kavgada iki komşusunu öldüren sanık hakim karşısında

Son Dakika Yerel Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği - Son Dakika


Advertisement