Gümüşhane'de Etik Günü kutlandı - Son Dakika

Gümüşhane'de Etik Günü kutlandı

25.05.2022 13:18
Gümüşhane'de Etik Günü kutlandı

Gümüşhane'de 25-31 Mayıs Dünya Etik Günü ve haftası nedeniyle kutlama programı düzenlendi.

Gümüşhane'de 25-31 Mayıs Dünya Etik Günü ve haftası nedeniyle kutlama programı düzenlendi.

Gümüşhane Lisesi tarafından hazırlanan program Gümüşhane Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda "Etik nedir?" konulu monolog sahnelendi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, "İnsan olmak değerini gerçekten sözde değil özde yaşarsak dünya savaşlarla değil barış güvercinlerinin uçtuğu bir dünya olur. Geleceğin yöneticileri olarak bu ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Sizden bir öğretmeniniz olarak burada duyduklarınızı sözde değil özde yaşayarak ilerde geleceğiniz makamlarda bugünleri unutmayın diyorum" dedi.

Haftayla ilgili duygu ve düşüncelerini aktaran Gümüşhane Lisesi 10.sınıf Öğrencisi Hilal Çubukçu da "Saygı benim hayatımda çok büyük önemli bir yeri kaplıyor. Burada bizi izleyen insanların da bizi dinlemeleri bizi alkışlamaları, sevmeseler bile dinlemeleri saygıyla alakalı bir durum. Gerçekten kimseyi sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız ki dünya daha iyi bir hale gelsin" diye konuştu.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından hazırlanan ve ünlülerin haftayla ilgili mesajlarına yer verildiği videonun izlettirilmesinin ardından "Değerlerimiz" konulu oratoryo gösteriyle program son buldu. - GÜMÜŞHANE

YORUMLAR
500
Ardahan'da 'bir günlükler'in 'ölüm uçuşu' başladı Ardahan'da 'bir günlükler'in 'ölüm uçuşu' başladı Orman Genel Müdürlüğü 'Erişilebilirlik Belgesi' aldı Orman Genel Müdürlüğü 'Erişilebilirlik Belgesi' aldı Turizmde pandemi öncesine dönüş, istihdamı hareketlendirdi Turizmde pandemi öncesine dönüş, istihdamı hareketlendirdi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gümüşhane'de Etik Günü kutlandı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement