Gümüşhane'de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi - Son Dakika

Gümüşhane'de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

29.12.2013 13:13
Gümüşhane'de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

Gümüşhane’de “Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz” temalı yürüyüş düzenlendi.

Gümüşhane'de "Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz" temalı yürüyüş düzenlendi. Davul-zurna eşliğinde gerçekleşen yürüyüşün sonunda sporculara kasa kasa mandalina ikram edildi.

Sağlık Bakanlığı'na bağlı İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliğinde fiziksel aktiviteye dikkat çekmek için gerçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkanı Mustafa Canlı, İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Boşnak, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Aziz Ahmet Surel, CHP İl Başkanı Atilla Sait Özdamar, CHP Belediye Başkan Adayı Cem Köksal, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Halk oyuncularının da katıldığı yürüyüşün başlangıç noktası olan Zafer Meydanında toplanan vatandaşlar, burada davul-zurna eşliğinde bir müddet halk oyunları oynadıktan sonra yürüyüşe başladı. Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Hasanbey Caddesini takiple devam eden yürüyüş Toplum Sağlığı Merkezi önünde sona erdi.

Gençlerin ellerinde ki pankartlar ve davul-zurna eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşte evlerindeki vatandaşlar balkon ve pencerelere akın ederken yürüyüşün sonunda katılımcılara kasalarla mandalina ikram edildi.

EN SIK GÖRÜLEN HASTALIKLARIN BAŞLICA SEBEBİ: OBEZİTE

Programın sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan, obezitenin vücutta kilo artışı olduğunu belirterek, en önemli nedenlerinin düzensiz ve dengesiz beslenme ile hareketsizlik olduğunu, günümüzde de en sık görülen hastalıkların başlıca sebebinin obezite olduğunu söyledi.

2014 YILI SAĞLIKLI YAŞAM VE HAREKET YILI İLAN EDİLDİ

Sağlık Bakanlığının 2014 yılını "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" olarak ilan ettiğini ifade eden Pehlivan, "Bu vesile ile bizde "Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz" temalı yürüyüş programları ile halkımızla birlikte obezite ve fiziksel aktiviteye dikkat çekmek, bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Bu tür etkinliklerimiz yıl boyunca devam edecek. Amacımız sürekli bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmaktır." dedi.

"SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GÜNDE EN AZ 30 DAKİKA YÜRÜYÜN"

Vatandaşlara sağlıklı bir yaşam için düzenli ve dengeli beslenmeyi öneren Pehlivan, her bireyin günde en az 30 dakika veya 10 bin adım yürüyüş yapmasının kendi sağlığı açısından son derece önemli olduğunun altını çizerek, velilerden de çocuklarını özellikle sokak oyunlarına, halk oyunları gibi içerisinde hareket bulunan oyunlara teşvik etmelerini istedi. - GÜMÜŞHANE

YORUMLAR
500
Dmd Hastası Oğluna Çare Arayan Anne, İl Sağlık Müdürlüğü Önünde Eylem Yaptı Dmd Hastası Oğluna Çare Arayan Anne, İl Sağlık Müdürlüğü Önünde Eylem Yaptı Ahef Başkanı Noyan'dan Bakan Koca'ya Mektup: 'Demokratik Haklarımızda Israrcı Olacağız' Ahef Başkanı Noyan'dan Bakan Koca'ya Mektup: 'Demokratik Haklarımızda Israrcı Olacağız' Son dakika... Vali Pehlivan: 'Bağımlılıkla mücadele terörle mücadele kadar önemli' Son dakika... Vali Pehlivan: 'Bağımlılıkla mücadele terörle mücadele kadar önemli'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gümüşhane'de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement