Gümüşhane'de Yılın Son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı - Son Dakika
Yerel

Gümüşhane'de Yılın Son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Gümüşhane\'de Yılın Son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Gümüşhane'de 2013 yılının son İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Dr.

22.10.2013 17:00

Gümüşhane'de 2013 yılının son İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Dr. Yusuf Mayda başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Vali Yardımcısı Meral Uçar, İl Genel Meclisi Başkanı Sebahattin Çobanoğlu, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri, kamu kurum müdürleri, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Dr. Yusuf Mayda, 2013 yılında Gümüşhane'de kamu kuruluşlarının 1 milyar 900 milyon 262 bin lira proje tutarlı işi bulunduğunu belirterek, kuruluşlar bazında en fazla yatırım harcamasının Karayolları 10.Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştiğini söyledi.

KÖYDES, SODES, EDES ve DOKA projeleri ile bölünmüş yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Vali Mayda'nın ardından yatırımcı kuruluşların Bölge Müdürleri kurumları ile ilgili sunum eşliğinde katılımcıları bilgilendirdi.

SADAK BARAJINDA SU TUTULDU

DSİ 22. Bölge Müdürü Erdoğan Yaşaroğlu, Kelkit ilçesinin asırlık hayali olan Sadak Barajında bu hafta içerisinde su tutulmaya başlanacağını belirterek, il genelinde yapımı devam eden, proje ve ihale çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yaşaroğlu, Harşit çayının ıslah çalışmalarını sürdüren müteahhitle ilgili kendilerine iletilen 'yavaş çalışıyor' iddialarının ise incelendiğini söyledi.

PİRAHMET KAVŞAĞI 2014'TE YAPILACAK

Karayolları 10.Bölge Müdür Yardımcısı Turgay Çolak da konuşmasında devam eden bölünmüş yol çalışmaları ve karayolları çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kurban bayramı arefesinde Pirahmet kavşağında gerçekleşen trafik kazasına dikkati çeken Belediye Başkanı Mustafa Canlı'nın konuyla ilgili sorusunu cevaplandıran Çolak, Gümüşhane-Kelkit- Erzincan karayolu üzerinde bulunan ve Gümüşhane'nin en önemli kara noktalarından birisi olan Pirahmet kavşağında proje çalışmalarının devem ettiğini, 2014 yılında köprülü kavşak yapımı ile buradaki sorunun aşılacağını söyledi.

Tartışmalara sebep olan Gümüşhane Çevre Yoluna 5 kavşak koyduklarını kaydeden Çolak, zor bir topoğrafyaya sahip şehirde güzel bir çevre yolu projesi çıktığını, 11 kilometrelik çevre yolunun yaklaşık 8 kilometresinin tünel olduğuna vurgu yaptı.

YENİ ZİGANA TÜNELİ ŞUBAT AYINDA İHALE EDİLECEK

Yeni Zigana tüneliyle ilgili soruyu da cevaplandıran Çolak, tünelle ilgili planın onaylandığını, 2013'ün sonuna kadar proje ve sondaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından muhtemelen 2014 yılı Şubat ayı içerisinde tünelin yapım ihalesinin gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

Karayolları 16. Bölge Müdürü Murat Elbir ise Kelkit ilçesi ile Erzincan ili arasındaki Ahmediye geçişine yapılması planlanan 6 kilometrelik yüzde 3 eğimli tünelin proje ihalesinin 2.aşamasına geçildiğini belirterek, ilçeye bağlı Deredolu ve Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu kavşaklarına üst geçit çalışmalarının bu yıl içerisinde, Kelkit grubu köprülerinin ise 2014 yılı içerisinde bitirileceğini söyledi. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gümüşhane'de Yılın Son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement