Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Mezitli İçin Söyledi - Son Dakika
Yerel

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Mezitli İçin Söyledi

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Mezitli İçin Söyledi

Mersin’in merkez Mezitli ilçesindeki Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi’nden bir grup öğrenci ve öğretmen bir araya gelerek, ilçe sahillerinde klip çekti.

20.06.2016 13:07

Mersin'in merkez Mezitli ilçesindeki Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi'nden bir grup öğrenci ve öğretmen bir araya gelerek, ilçe sahillerinde klip çekti. Klipte, 'Şu Dağların Yükseğine Erseler' türküsünü seslendiren grup, kentin tanıtımına kakı sağladı.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, 'Mezitli İçin Çal Projesi' kapsamında bir araya geldi. Mezitli ile Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi'nin tanıtımı amaçlayan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkı sunduğu proje kapsamında, 26 öğrenci ve 5 öğretmen sesleri ve çaldıkları enstrümanlarla bir klip çekti. Mezitli sahillerinde çekilen klip, 5 günde tamamlandı.

Türk Halk Müziği sanatçısı Mersinli Musa Eroğlu'nun derlediği Mut yöresine ait 'Şu Dağların Yükseğine Erseler' türküsünü seslendiren grubun klibi, sosyal medyada da yoğun ilgi gördü. Çekimlerde, Viranşehir sahili, Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Kuyuluk ve Fındıkpınarı yolu kullanıldı.

Klip, 11-12 Haziran 2016 tarihlerinde Mezitli Belediyesi tarafından yapılan Soli Güneş Festivali'nde de Mersinlilerin beğenisine sunulmuştu. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Mezitli İçin Söyledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement