Bandırma'da muhtarlar günü kutlandı - Son Dakika

Bandırma'da muhtarlar günü kutlandı

19.10.2021 18:47
Bandırma'da muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar günü Balıkesir'in Bandırma İlçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

19 Ekim Muhtarlar günü Balıkesir'in Bandırma İlçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan kutlamalara Kaymakam Engin Aksakal, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Alparslan Serel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık, Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nurhancıoğlu, siyasi partilerin ilçe başkanlar ve muhtarlar katıldı.

Kutlamalara Cumhuriyet Meydanındaki çelenk koyma törenin ardından Bandırma Belediyesi'nin Tatlısu'da bulunan sosyal tesislerinde devam edildi. Burada düzenlenen kahvaltı programında konuşan Belediye Başkanı Tolga Tosun "Yönetime geldiğimiz tarihten itibaren çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 1.5 yıl süren pandemi sürecinde ve sonrasında muhtarlarımızın ihtiyaçları cevap verebilmek için elimizden gelen çabayı gösterdik. 2.5 yılı beraber doldurduk. Bandırma 200 bine yaklaşan nüfusuyla üniversitesiyle, sanayisi ve limanıyla gelişmekte olan bir kent. İhtiyaçları çok ancak bizimde belli bir bütçemiz var. Bu bütçeyle hizmet etmeye çalışıyoruz. 2014'ten sonra Büyükşehir Yasası ile beraber hizmet verdiğimiz mahalle sayısı 20'den 54'e çıktı. Sınırlı kaynaklarımızla hepsine yetmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Tolga Tosun'un ardından konuşan Kaymakam Engin Aksakal, Pandemi sürecinde yaptıkları çalışmalardan dolayı Muhtarlara teşekkür ederek " Muhtarlık görevi çok önemli bir görevdir. Vatandaşla kamu kurumları arasında köprü görevi gören muhtarlarımızı çok önemsiyoruz. Pandemi sürecinde yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyor ve bu vesile ile de Muhtarlar gününüzü kutluyorum" diye konuştu. Kaymakam Aksakal'ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Tolga Tosun tarafından muhtarlara çeşitli hediyeler verildi. - BALIKESİR

Bandırma'da muhtarlar günü kutlandı
Bandırma'da muhtarlar günü kutlandı
Bandırma'da muhtarlar günü kutlandı
Bandırma'da muhtarlar günü kutlandı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bandırma'da muhtarlar günü kutlandı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Önce ayakta alkışladı, sonra istifa etti! 10:18 Önce ayakta alkışladı, sonra istifa etti! Asgari ücret görüşmeleri: İşçilerin asgari ücret beklentisi patronlardan daha yüksek 10:15 Asgari ücret görüşmeleri: İşçilerin asgari ücret beklentisi patronlardan daha yüksek Cem Davran, 22 yıl sonra açıkladı! İşte Sevda Demirel ve Hande Ataizi olayının gerçek yüzü 09:38 Cem Davran, 22 yıl sonra açıkladı! İşte Sevda Demirel ve Hande Ataizi olayının gerçek yüzü MasterChef Türkiye'de Dilara ve Safanur birbirine girdi 08:56 MasterChef Türkiye'de Dilara ve Safanur birbirine girdi Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevinden istifa etti, yerine Nureddin Nebati getirildi 07:07 Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevinden istifa etti, yerine Nureddin Nebati getirildi Türkiye, Hayriye Alkutay'a ağlıyor! Bir kadın daha koca dehşetine kurban gitti 00:53 Türkiye, Hayriye Alkutay'a ağlıyor! Bir kadın daha koca dehşetine kurban gitti
Son Dakika! Rusya'ya ABD'den Ukrayna tehdidi: Rusya'ya ağır bedeller ödetmeye hazırız 18:15 Son Dakika! Rusya'ya ABD'den Ukrayna tehdidi: Rusya'ya ağır bedeller ödetmeye hazırız Son Dakika: Benzine 58 kuruş indirim! 16:24 Son Dakika: Benzine 58 kuruş indirim!
Advertisement