Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı - Son Dakika

Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı

16.10.2021 10:16
Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi'nde yapımı devam eden Boğazköy Kültür ve Yaşam Parkı'nda incelemelerde bulundu.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi'nde yapımı devam eden Boğazköy Kültür ve Yaşam Parkı'nda incelemelerde bulundu. Başkan Kartoğlu, 30 bin metrekare alana sahip olacak yeni kültür ve yaşam parkında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin tek çatı altında toplanacağını söyledi.

Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinleri için sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerinin tek çatı altında toplandığı kültür ve yaşam parklarına bir yenisini daha ekliyor. Başakşehir, Fenertepe ve Kayaşehir'in ardından ilçenin dördüncü kültür ve yaşam parkı, Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi'nde inşa ediliyor.

30 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor

Çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği Boğazköy Kültür ve Yaşam Parkı'nda incelemelerde bulunan Başkan Kartoğlu, süreç hakkında yetkililerden bilgi aldı. Kültür ve yaşam parklarının Başakşehir'in vizyon projeleri arasında olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, "Başakşehirlilerin buluşma noktası olan merkezlerimizde tüm imkanları komşularımızın mutluluğu için seferber ediyoruz. Yeni yaşam alanları oluşturuyor, bu alanlarda tüm aktiviteleri birleştiriyoruz. Başakşehir, Fenertepe ve Kayaşehir'in ardından dördüncü kültür ve yaşam parkımızı Boğazköy'de inşa ediyoruz. 30 bin metrekarelik alan üzerine yapım çalışmasına devam ettiğimiz kültür ve yaşam parkımızı çok amaçlı olarak yapıyoruz" diye konuştu.

Başakşehirlilerin yeni buluşma noktası olacak

Boğazköy Kültür ve Yaşam Parkı'nda 7'den 70'e tüm Başakşehirliler için sportif, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenleneceğini belirten Başkan Kartoğlu, "Kapalı yüzme havuzu, fitness salonları, kapalı basketbol ve halı sahaları olacak. Başakşehirli kadınlarımızın gönül muhabbetlerinde buluşacakları ve farklı etkinlikler düzenleyecekleri faaliyet alanı ile kadın aktivite merkezimiz olacak. Geleceğimizin parlayan yıldızı gençlerimize, ev ortamında ders çalışacakları kütüphane, gençlik merkezi ve bilgievi de yer alacak. Yürüyüş yolumuz ve piknik alanlarımızı da komşularımızın hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı
Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı
Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı
Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı
Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başakşehir'e dördüncü kültür ve yaşam parkı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Rıdvan Dilmen: Real Madrid'de bile bu kadar değildi 20:30 Rıdvan Dilmen: Real Madrid'de bile bu kadar değildi
AK Partili Tayyar'dan CHP'nin Mersin mitingine farklı yorum: Biz bu rekabetin parçası olmamalıyız 20:12 AK Partili Tayyar'dan CHP'nin Mersin mitingine farklı yorum: Biz bu rekabetin parçası olmamalıyız 9 kişi kalan Kayserispor, Antalyaspor'u 2-0 mağlup etti 15:57 9 kişi kalan Kayserispor, Antalyaspor'u 2-0 mağlup etti Cristiano Ronaldo'nun bu kez WhatsApp'taki mesajları ortaya çıktı 15:16 Cristiano Ronaldo'nun bu kez WhatsApp'taki mesajları ortaya çıktı Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'ndeki miting için hazırlıklar başladı 14:14 Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'ndeki miting için hazırlıklar başladı Anne, kızının odasının fotoğrafını çekip paylaştı! Yatak detayı nedeniyle sosyal medya ayağa kalktı 12:51 Anne, kızının odasının fotoğrafını çekip paylaştı! Yatak detayı nedeniyle sosyal medya ayağa kalktı Bircan Bali ifşa edilen özel fotoğrafları hakkında konuştu: Bence öpün ilişki öpüşünce güzel 12:31 Bircan Bali ifşa edilen özel fotoğrafları hakkında konuştu: Bence öpün ilişki öpüşünce güzel Lise öğrencisinin 10:52 Lise öğrencisinin "Vergi indirimi" teklifi oy birliğiyle kabul edildi
Advertisement