Hakim ve Savcılara Veda Yemeği - Son Dakika
Yerel

Hakim ve Savcılara Veda Yemeği

Hakim ve Savcılara Veda Yemeği

Ağrı Valiliği ve Ağrı Adliyesi son kararname ile görev yerleri değişen hakim ve savcılar onuruna bir yemek düzenledi.

14.06.2013 16:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ağrı Valiliği ve Ağrı Adliyesi son kararname ile görev yerleri değişen hakim ve savcılar onuruna bir yemek düzenledi.

Özel bir restoranda düzenlenen yemeğe Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Buker, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hamdi Vural, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Arslan, Baro Başkanı Ali Artuk, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Kurum Müdürleri, Ağrı ve İlçelerinde görev yapan Hakim ve Savcılar ile adliye personeli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hamdi Vural, "Bayrağımızın dalgalandığı her yer bizim görev alanımızdır. Bu ilke rehberliğinde Hakkari'nin Çukurca'sından Edirne'nin Ezine'sine kadar uzanan geniş bir coğrafyada halkımıza vicdanımızın sesini dinleyerek adalet hizmeti veriyoruz. Yaptığımız iş gereği iki tarafın arasındaki ihtilaf çözüldüğünde davaların tüm taraflarını memnun etmek malesef mümkün olmuyor. Haliyle davayı bir taraf kazanırken, diğer taraf kaybedebiliyor. Ancak bizler hukuk uygulayıcıları Olarak mevzuatın bu emredici ve bir o kadar da kaIın koridorlarında vicdanımızın sesini dinliyoruz ve doğru olana, adil olana karar veriyoruz" dedi.

Son kararname ile Rize Başsavcısı olarak atanan Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız ise, "Kendi isteğimle geldiğim Ağrı'nın fiziki şartlarına ve meşhur soğuğuna rağmen insanlarından her zaman sıcaklık ve yakınlık gördüm. Ağrı anılarımda bu itibarla hoş bir seda olarak kalacaktır. Mesafeler gönüllerde olan yakınlığı engelleyemezler. Bundan sonra Rize'de Ağrılıların bir dostu var. Lütfen bunu unutmayın ve hakkınızı helal edin" ifadelerini kullandı.

Devletin milleti ile bir bütün olduğunu ifade eden Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, "Ben devleti sadece Vali'den, Kaymakam'dan ya da idari kurumlardan oluşan bir müessese olarak görmüyorum. Bana göre burada bulunan bütün kamu hizmeti gören, millete hizmet eden, kamu yetkisini kullanan insanların tamamı bir araya geldiği zaman devlet olabiliriz. Herhangi bir şekilde millete hizmet mükellefiyetini taşıyan, çeşitli kamu yetkilerini kullananlar bir araya gelir, ahenkle çalışırsa, birbirlerine destek olursa ancak o zaman sağlıklı işleyen bir devleti mekanizmasını hissettiririz, hissederiz. Burada devlet görevi gören bütün arkadaşları aynı huzur içerisinde, aynı dirlik içerisinde aynı birliktelik içerisinde hizmet etmesine destek vermek Vali olarak benim görevimdir. Ümit ediyorum ki bundan sonraki görev yerlerinizde de ileriniz yolunda gider. Yeni görev yerinizin size ve ailenize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ağrı'ya yeni atanan arkadaşlarımıza da şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Vali Dr. Mehmet Tekinarslan ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hamdi Vural tarafından ataması yapılan hakim ve savcılara plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Program yerel sanatçıların sahne almasıyla son buldu. - AĞRI

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hakim ve Savcılara Veda Yemeği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı
  08 Nis Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı

  27 Nisan'daki olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyuran İYİ Parti lideri Akşener, makam odasındaki kişisel eşyalarını toplattı.

 • İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti
  08 Nis İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti

  İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, partisinde siyaset üretmenin artık imkansız hale geldiğini söyleyerek istifa etti. Özlale, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışmıştı.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi
  08 Nis Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun diyerek, 'Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada da huzurlu ve uyumlu bir meclis olacağımızı temenni ediyorum. Kayseri'de en çok kadın üyenin olduğu meclisiz' dedi.

 • Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu
  08 Nis Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu

  Senegal'de Müridi tarikatının renkli, aykırı ve mistik kolu Baye Fall topluluğu, giyimleri, yaşam tarzları ve kendilerini adadıkları felsefeleriyle ayrı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 • Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu
  08 Nis Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu

  Sakarya'nın istihdamına büyük katkı sağlaması beklenen Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB), 200'ün üzerinde yatırımcı yer tahsisi için başvuru yaptı. Başvuru şartlarının ilan edilmesinin ardından 40 firmayla sözleşme seviyesine gelindi. Söğütlü OSB Yönetim Kurulu Başkanı, hedeflerinin ihracat oranlarını yükselterek cari açığı kapatmaya katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı
  08 Nis Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı

  Sakarya'nın yeni karma Organize Sanayi Bölgesi Söğütlü OSB için yapılan yer tahsis çağrısına 200'ün üzerinde yatırımcı başvuru yaptı. Söğütlü OSB'nin cazip özellikleri ve bölgenin ulaşım altyapısı, lojistik kolaylığı ve uygun arsa fiyatları yatırımcıları cezbetmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, sadece ihracat ve istihdam artışına katkı sağlayacak firmaları beklediklerini belirtti. Rant amaçlı başvurulara itibar edilmeyeceği vurgulandı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 40 firma ile sözleşme yapılabilir seviyeye gelindiği açıklandı. Başvurular hala devam etmektedir.

 • Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi
  08 Nis Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi

  Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 87 yaşındaki Atik Yağmur, 40 yıldır yaptığı muhtarlık görevini Engin Kılıç'a devretti. Devir teslim törenine Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de katıldı.

 • Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  08 Nis Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Köşk Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından yeni dönemin ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyeleri ve komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.

 • HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı
  08 Nis HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı

  Asya merkezli finansal hizmetler devi HashKey Group, Bermuda'dan aldığı lisans ile kripto para piyasalarında küresel bir oyuncu olma yolunda. Şirket, HashKey Global adı verilen yeni bir kripto para borsası kurdu. Bermuda lisansı, HashKey'e launchpad, vadeli işlem ve kaldıraçlı ticaret gibi alanlarda faaliyet gösterme imkânı tanıyor. HashKey Group İşletme Müdürü Livio Weng, önümüzdeki beş yıl içinde dünyanın en büyük lisanslı borsa kümelerinden birini kurmayı amaçladıklarını belirtti.

 • Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var
  08 Nis Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde alınan başarısız sonuçların ardından olağanüstü seçimli kurultay kararı aldığını açıkladı. Ancak Akşener, kurultayda aday olmayacağını duyurdu. Seçimlerden önce istifa edip etmeyeceği merak edilen Akşener'in, yakın çevresiyle yaptığı görüşmeler sonucunda bu kararı aldığı belirtildi.

 • Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor
  08 Nis Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor

  Son yıllarda özellikle Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz Bölgesine yoğun turist akını olurken, geçen sene Trabzon'u 1 milyonun üzerinde turist ziyaret ettiği belirtildi. TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, yeni turizm sezonunda beklentilerin geçen seneye göre daha yüksek olduğunu belirtti. Kantarcı, ayrıca Trabzon Havalimanı'ndaki modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmet kalitesinin artacağını ve bölgenin turizm potansiyelinin daha da yükseleceğini ifade etti. Turistlerin genellikle Trabzon'da konakladığını ve ardından bölgedeki diğer turistik yerleri ziyaret ettiklerini söyleyen Kantarcı, Uzungöl'deki turizmcilerin sıkıntılarının hala devam ettiğini ve bu konuda çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 • İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti
  08 Nis İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti

  İsrail ordusu, Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılardan sonra bir tugay dışında tüm kara birliklerini geri çekti. Ancak, Gazze'nin orta kesiminde bulunan Nahal adlı tugay hala bölgede kalmaya devam edecek. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze çevresinde yeni güvenlik bölgeleri oluşturarak yeniden organize oldu ve istihbarata dayalı saldırılara odaklanacak. Askerlerin geri çekilmesinin siyasi baskıyla ilgili olmadığı belirtiliyor.


Advertisement