"Hayata Hazırlık Projesi" Yarışması - Son Dakika
Yerel

"Hayata Hazırlık Projesi" Yarışması

"Hayata Hazırlık Projesi" Yarışması

Denizli'de özel bir eğitim kurumu, düzenlediği yarışma ile öğrencileri, günlük hayattaki işleri de öğreterek hayata hazırlıyor.

03.01.2012 18:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Denizli'de özel bir eğitim kurumu, düzenlediği yarışma ile öğrencileri, günlük hayattaki işleri de öğreterek hayata hazırlıyor.

Özel Servergazi Fen Lisesi'nde öğrencilerin hayata hazırlanması için düzenlenen yarışmaya 120 öğrenci katıldı. Öğrenciler, patates ve elma soyma, düğme ve sökük dikme, dilekçe yazma, ütü yapma, kravat bağlama, tişört ve nevresim katlama, çivi çakma gibi alanlarda birbirleriyle yarıştı.

Öğrencilerin velilerinden oluşan jüri üyeleri tarafından belirlenen ve dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Denizli Özel Servergazi Eğitim Kurumları Müdürü Recep Ali Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hayata Hazırlık Projesi"nin amacının öğrencilerin yeteneklerini geliştirerek, gerekli beceriyi kazanmalarına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Yalçın, "Öğrencilerimize, kendi geleceklerini garanti altına alması, aile içi sağlıklı iletişimin temellerini atması, birey olarak kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, el beceri ve ev işleri alanında yeteneklerini geliştirmesi yönünde sosyal bir proje uyguluyoruz" dedi.

Afrika'dan gelen ve okullarında öğrenim gören öğrencileri de yarışmaya dahil ettiklerini vurgulayan Yalçın, "Yarışmaya renk kattılar. Onların da evden uzak yaşam sürdüklerini düşünürsek, hayata hazırlanmaları için bu yarışma bir fırsat oldu" diye konuştu.

Okul Aile Birliği Üyesi Feraya Yağcı da projenin, veli olarak kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, çocukların sorumluluklarının farkına varıp özellikle ev işlerinin önemini kavrama açısından önemli olduğunu söyledi.

- DENİZLİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Hayata Hazırlık Projesi' Yarışması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement