Hayırsever Kardeşler, Cami Yaptıracak - Son Dakika
Yerel

Hayırsever Kardeşler, Cami Yaptıracak

Hayırsever Kardeşler, Cami Yaptıracak

Niğde Müftülüğü ile Hayırsever Ahmet ve İsmail Hatipoğlu kardeşler arasında cami yaptırma protokolü imzalandı.

12.03.2015 14:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Niğde Müftülüğü ile Hayırsever Ahmet ve İsmail Hatipoğlu kardeşler arasında cami yaptırma protokolü imzalandı.

Yıllar önce Özbelde Cami'yi yaptıran babaları Mehmet Hatipoğlu'nun izinden giden iki kardeş Fertek Yolu'na cami yaptıracak. Caminin ismi de Kardeşler Cami olacak.

Niğde Müftülüğünde düzenlenen programla Hayırseverler Ahmet ve İsmail Hatipoğlu ile Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar arasında cami yaptırma protokolü imzalandı.

Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, Fertek Yolu üzerinde İl Özel İdaresine ait 3 bin 500 metre kare arsaya hayırsever iki kardeşin cami yaptıracağını söyledi.

Bor ve Fertek yolu üzerinde insanların yaşadığı bölge olmasına rağmen caminin olmayışı ve var olanlarında yeterli olmaması nedeniyle insanların ciddi sıkıntılar çektiğini ifade eden Müftü Gürpınar: "Yaptığımız araştırmalarda "acaba buraya kimler cami yaptırır, nasıl yaparız" diye araştırırken Ahmet ve İsmail Hatiboğlu hacı efendiler kardeşler bu hayırlı hizmete talip oldular. ve dediler ki: "biz geçmişlerimizin adını da unutturmayalım. Niğde'mizin ihtiyaç duyduğu bu camiyi biz oraya yapalım siz yer gösterin dediler . Bizde yapmış olduğumuz temaslar sonucu Fertek yolu üzerinde hastanemize hemen yakın bölgenin ihtiyacını cevaplandıracak bir yer arayışına geçtik. ve sonuç itibariyle özel idareye ait güzel bir yer. Niğde'ye neredeyse tepeden hakim bir çok bölgeden görülebilecek bir cami yeri tespiti yaptık. 3 bin 500 metre kare bu cami yeri üzerine bir takım proje çalışmaları yapıldı. Çok yakın zamanda zemin etütlerini yaptıktan sonra projeleri özel idareye sunacağız. Onlarında olurunu aldıktan sonra dualarla bu camimizin temelini atacağız" dedi.

Kısa süre içerisinde Camiyi Niğde halkının hizmetine sunacaklarını belirten Müftü Gürpınar: "Hayırsever iki kardeşin yaptıracağı bu camiye de " Kardeşler Cami" adını vereceğiz. Bu örnek davranış Niğde'de nesillere hatırlanacak. Hemde birliğin, beraberliğin, kardeşliğin sembolü olarak bu cami inşallah temeli atıldıktan sonra biran önce ibatede açılacak. Müftülüğüm adına, şahsım adına tüm din görevlileri camiası adına da Hatipoğlu kardeşlere teşekkür ediyorum. Bu caminin maliyetini iki kardeş üstlenmiştir. Belediyenin almış olduğu meclis kararı gereği bir yüz bin TL yardım etmesi söz konusu. Diğer masraflarını hayırseverlerimiz karşılayacak. Biz müftülük olarak bürokratik işlemlerine yardımcı olacağız. Zemin etüttü yaptıracağız. Özel idaremizin desteğini alacağız" diye konuştu.

Hayırsever Ahmet Hatipoğlu, 40-50 nüfuslu yerde cami bulunmaması nedeniyle bu bölgeye cami yaptırma kararı aldıklarını ifade ederek: "Hocam bu arsayı temin etti. 40-50 nüfuslu yerde cami yok. Bizde cami yaptırma kararı aldık. Daha öncede babam Özbelde'ye cami yaptırmıştı. İnşallah bizde kardeşimle birlikte buraya cami yaptırmak istiyoruz" dedi.

İsmail Hatipoğlu ise, Cami yaptırmaya abisiyle birlikte karar verdiklerini belirterek: " Caminin Niğde'nin menfaatine yapılmasına gayret edeceğiz. İçimizden geldi. Ahiret yatırımı yapıyoruz. Bütün Niğdelilere de tavsiye ediyoruz" şeklinde konuştu. - NİĞDE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hayırsever Kardeşler, Cami Yaptıracak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement