Hdp Milletvekili Adayları Nizip'te Moral Buldu - Son Dakika

Hdp Milletvekili Adayları Nizip'te Moral Buldu

Hdp Milletvekili Adayları Nizip\'te Moral Buldu
Son Güncelleme: 13.10.2015 13:14

HDP Gaziantep Teşkilatı seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

HDP Gaziantep Teşkilatı seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Nizip ilçesini ziyaret eden HDP parti yöneticileri ve milletvekili adayları, ilçe teşkilatı tarafından organize edilen yürüyüşe katıldı. Niziplilerden yoğun ilgi gören HDP'liler moral buldu. Nizip ilçesindeki yürüyüş ve Seçim Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen toplantı şölen havasında geçti. Toplantıya katılanların büyük bölümünün gençlerden ve kadınlardan oluşması dikkat çekti. HDP Nizip İlçe Eş Başkanları Edibe Şahin ve Erkan Şahin ile HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, toplanan kalabalığa birer konuşma yaptı. Milletvekili Adayı Osman Demirci, "7 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan sonuç iktidarını kaybetmek istemeyenlerce yok sayılmak istendi. Halklarımızın iradesini yok saymak isteyenlere, halklarımız 1 Kasım seçimlerinde tepkilerini demokratik bir biçimde çok güçlü şekilde verecektir. Bugün burada toplanan kalabalık, Nizip'te partimize olan destek 1 Kasım'da daha güçlü geleceğimizin işaretidir" dedi.

VAN GÖLÜ DERNEĞİ'NE ZİYARET

HDP Gaziantep Milletvekili Adayları Osman Demirci, Yurdasev Özsökmenler, Sultan Bayındır, Adana Milletvekili Adayı Feyruze Gümüş, İl Eş Başkanları Mehmet Karayılan ve Dilan Çetinkaya ile birlikte Gaziantep Van Gölü Derneği'ni ziyaret etti. Van Gölü Derneği yöneticileri Ahmet Gülmez ve Abdullah Taştekin, HDP'lilere dernek çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

HDP Milletvekili Adayı Osman Demirci, ırk, din, dil, memleket ayrımı yapmadan toplumun tüm kesimleri ile huzur ve barış içerisinde bir arada yaşamak istediklerini söyledi. Demirci, "Biz toplumda ayrışmaya karşıyız. Herkesin kendi kimliğini özgürce ifade edeceği, kimsenin kimseyi değiştirmeyeceği, herkesin eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bir ortak yaşamdan yanayız" dedi. Demirci, Vanlılara gösterdikleri misafirperverlikten dolayı da teşekkür etti.

BÜYÜK COŞKU

HDP Gaziantep Milletvekili adayları Osman Demirci, Umut Baran, Lami Çiçek ve parti yöneticileri Vatan Mahalles'inde esnaf ve ev ziyaretinde bulundu. HDP'liler ziyaret sırasında Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın mektubunu paylaştı. Vatan Mahallesi sakinleri HDP'lilere alkışlarla destek verdi. Milletvekili Adayı Osman Demirci, Vatan Mahallesi sakinlerine yönelik yaptığı konuşmalarda, HDP'nin seçim vaatleri hakkında bilgi verdi. Demirci, "7 Haziran seçimleri ile birlikte siyasi tarihimizde yeni bir dönem başladı. 7 Haziran'da, halklarımıza dayatılan tekçi anlayışa karşı bir tepki verildi. Bu tepki 1 Kasım seçimlerinde daha da güçlü olacaktır. Tüm yurttaşlarımızdan, bu tepkiyi büyütmek için destek bekliyoruz, çaba göstermelerini istiyoruz" şeklinde konuştu. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hdp Milletvekili Adayları Nizip'te Moral Buldu - Son Dakika


Advertisement