İç Anadolu'da Kültür Sanat -Sivas'ta Kültür Sanat - Son Dakika

İç Anadolu'da Kültür Sanat -Sivas'ta Kültür Sanat

26.01.2012 09:00
İç Anadolu'da Kültür Sanat -Sivas'ta Kültür Sanat

"Batakhane Güzeli" adlı oyunu sahneleyecek.

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), bu hafta

"Batakhane Güzeli" adlı oyunu sahneleyecek.

Erman Canatan'ın yazıp, Abdullah Ceran'ın yönettiği "Batakhane Güzeli" adlı oyunda, Ozan Kalkan, Nesimi Kaygusuz, Mustafa Yıldıran, Burcu Ongun Altay, Volkan Gündüz, Kerem Yücel, Begüm Şahin, Özge Günay, Can Atak, Burçhan Göze, Cuma Çifçi, Hasan Pehlivanoğlu, Neslihan Gelmez, Turgay Dursun, Sercan Ataman, Emre Erdenliğ, Özlem Şeker, Tufan Ceran, Ümit Güven Abike ve Menekşe Kapan rol alıyor.

Oyunun reji asistanlığını Özge Günay, dekor tasarımını Suar Şeylan, kostüm tasarımını Funda Çebi, ışık tasarımını ise Mehmet Kumru üstleniyor.

Oyunda, kadının toplumdaki yeri ve toplumun kadına bakış açısı, müzik ve dansla iç içe bir şekilde anlatılıyor. 2 perdelik oyun, bugün, yarın ve 28 Ocak'ta saat 19.30'da tiyatroseverlerle buluşacak.

- SİVAS

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Sivas'ta 243 metreden kayalıklara atladı! İntihar güvenlik kamerasında Sivas'ta 243 metreden kayalıklara atladı! İntihar güvenlik kamerasında Sivas'ta bir şahıs 243 metre yükseklikten kayalıklara atladı! İntihar anları kamerada Sivas'ta bir şahıs 243 metre yükseklikten kayalıklara atladı! İntihar anları kamerada Malatya'da ağır hasarlı binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları sürdü Malatya'da ağır hasarlı binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları sürdü

Son Dakika Yerel İç Anadolu'da Kültür Sanat -Sivas'ta Kültür Sanat - Son Dakika


Advertisement